У сусідів: хабар, фіктивна утилізація, порушення у пансіонаті, псевдомінер, незаконна приватизація

22 лютого 2025 р. 09:55

22 лютого 2025 р. 09:55


Правоохоронці викрили черговий випадок корупції у Хмельницькій області. Під час отримання хабаря затримано виконувача обов’язків голови Хмельницької районної військової адміністрації. Посадовець вимагав гроші за ухилення від військової служби та можливість проходження її виключно в тилу. Про це повідомили у Державному бюро розслідувань.

За даними "Всім.юа" , затриманим виявився Віктор Паламарчук – заступник голови Хмельницької РВА, який тимчасово виконував обов’язки керівника адміністрації. Як розповіли правоохоронці, посадовець був членом комісії з питань відстрочок від призову. Використовуючи свій вплив на співробітників територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), він організував корупційну схему.

За хабар чиновник обіцяв:

  • Відстрочку від призову за станом здоров’я.
  • «Придатність» для служби в тилових підрозділах — навчальних центрах, частинах забезпечення або ж у ТЦК.

1 600 доларів з особи — саме в таку суму Паламарчук оцінював в вартість своїх "послуг", кажуть у відомстві.

Підозрюваного затримали на «гарячому» — під час передачі хабаря. Його взяли під варту та повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою. За такий злочин, додали у поліції, чиновнику загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Пі­доз­рю­ва­ний — зас­тупник ди­рек­тор фі­лії дер­жавно­го під­при­ємс­тва на Хмель­нич­чи­ні — на­ла­го­див схе­му фік­тивної ути­лі­за­ції від­хо­дів та ви­да­чу під­робле­них під­тверджу­ючих до­ку­мен­тів. За по­пе­ред­ні­ми під­ра­хун­ка­ми, що­мі­сяч­но під­при­ємс­тво фік­тивно ути­лі­зо­ву­ва­ло від 40 до 50 тонн від­хо­дів.

По­са­до­вець ор­га­ні­зу­вав схе­му сис­те­ма­тич­но­го ви­ма­ган­ня та от­ри­ман­ня кош­тів від під­при­єм­ців за ук­ла­дан­ня фік­тивних до­го­во­рів та ви­да­чу до­ві­док про ути­лі­за­цію від­хо­дів. Вар­тість пос­лу­ги скла­да­ла від 7 до 30 ти­сяч гри­вень за­леж­но від об­ся­гів за­мов­лення.

У сусідів: хабар, фіктивна утилізація, порушення у пансіонаті, псевдомінер, незаконна приватизація

В ре­аль­нос­ті під­при­єм­ці за­хо­ро­ню­ва­ли від­хо­ди не­по­да­лік сво­їх ви­роб­ни­чих по­туж­ностей. Нап­риклад, у лі­со­вих ма­си­вах то­що. Та й са­ме дер­жпідпри­ємс­тво не про­во­ди­ло ути­лі­за­цію на­яв­них від­хо­дів у вста­нов­ле­но­му по­ряд­ку: пра­ців­ни­ки прос­то при­ко­пу­ва­ли їх на при­лег­лій ді­лян­ці. Це ство­рю­ва­ло знач­ну еко­ло­гіч­ну та епі­зо­отич­ну не­без­пе­ку.

За по­пе­ред­ні­ми під­ра­хун­ка­ми, що­мі­сяч­но під­при­ємс­тво фік­тивно ути­лі­зо­ву­ва­ло від 40 до 50 тон від­хо­дів.

Зас­тупни­ка ди­рек­то­ра хмель­ницької фі­лії дер­жпідпри­ємс­тва з ути­лі­за­ції від­хо­дів зат­ри­ма­ли під час от­ри­ман­ня ним чер­го­во­го ха­ба­ря за ви­рі­шен­ня пи­тан­ня фік­тивної ути­лі­за­ції та ви­да­чі під­робле­них до­ку­мен­тів.

Слід­чі слід­чо­го уп­равлін­ня ГУНП в Хмель­ницькій об­ласті вже ого­ло­си­ли по­са­дов­цю пі­доз­ри за трьома стат­тя­ми Кри­мі­наль­но­го ко­дек­су Ук­ра­їни.

На­ра­зі по­лі­цей­ські про­дов­жу­ють роз­слі­ду­ван­ня та пра­цю­ють над вста­нов­ленням усіх фі­гу­ран­тів зло­чин­ної схе­ми.

Омбудсман України Дмитро Лубінець повідомив, що регіональна група НПМ Хмельницької області здійснила повторне відвідування приватного пансіонату для літніх людей “Промінь життя” у Кам’янці-Подільскому.

“Заклад розрахований на 35 осіб, на момент перевірки там перебувало 33 підопічних ( 9 чоловіків та 24 жінки). Вони забезпечені триразовим харчуванням та цілодобовим доглядом”, — зазначив Дмитро Лубінець.

У сусідів: хабар, фіктивна утилізація, порушення у пансіонаті, псевдомінер, незаконна приватизація

Уповноважений ВР України з прав людини зауважив, що під час перевірки виявили грубі порушення прав людини, зокрема:

Жорстоке поводження. 4 людини похилого віку були прив’язані мотузками до ліжок за руки та ноги. За словами підопічних, це роблять, щоб вони не виходили з кімнати. ▪️

Порушення свободи та недоторканості. Кімнати замикалися ззовні, у закритій кімнаті виявлено 5 осіб із психічними розладами .

Незадовільні житлові умови. Стіни з пліснявою, кімнати потребують ремонту, не вистачає меблів.

Відсутність приватності. Ліжкові підопічні не забезпечені належними умовами під час здійснення санітарно-гігієнічних процедур.

Омбудсман України негайно направив повідомлення в органи поліції для подальшого реагування. Також суб’єкту господарської діяльності будуть скеровані офіційні рекомендації щодо усунення виявлених порушень та запобіганню їх повторенню.

Зловмисник раніше вже притягувався до кримінальної відповідальності за майнові злочини. Наразі поліцейські вже оголосили псевдомінеру підозру.

19 лютого близько 03:00 години на лінію 102 зателефонував чоловік та повідомив, що приміщення ТЦК заміновано.

На місце події прибули працівники поліції та рятувальники. Спільно фахівці обстежили приміщення установи та прилеглу територію — інформація не підтвердилась.

У ході оперативно-розшукових заходів поліцейські швидко встановили та розшукали псевдомінера. Ним виявився 51-річний хмельничанин. Вже за кілька годин оперативники затримали його неподалік місця проживання.

У сусідів: хабар, фіктивна утилізація, порушення у пансіонаті, псевдомінер, незаконна приватизація

Слідчі Хмельницького районного управління поліції за процесуального керівництва прокуратури оголосили чоловікові підозру за ч. 2 ст. 259 (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

За шахрайство чоловіку загрожує до восьми років тюрми.

Правоохоронці викрили жителя Камʼянець-Подільської громади, який незаконного приватизував 48 га землі та здавав її в оренду. Шахрайство чоловіка призвело до 1 млн грн збитків. Про це повідомила 19 лютого пресслужба поліції області.

За даними слідства, 44-річний житель Хмельниччини підробив рішення сільської ради про передачу йому двох земельних ділянок для фермерства. Із сфальсифікованими документами підозрюваний зареєстрував право власності на землю.

«Отриману ділянку площею понад 48 га чоловік віддав у користування фермерському господарству на правах оренди. Своїми діями він завдав шкоди державі на понад 1 млн грн», – повідомили в поліції.

Жителю Хмельниччини оголосили підозри за ч.ч. 3, 4 ст. 358 (підроблення офіційного документа та використання завідомо підробленого документа), ч. 4 ст. 190 (шахрайство) та ч.1 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до восьми років увʼязнення.

Реклама

У сусідів: хабар, фіктивна утилізація, порушення у пансіонаті, псевдомінер, незаконна приватизація

Джерело: starkon.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua