Заборона риболовлі під час нересту: правила та обмеження на Городоччині та Сатанівеччині

03 квітня 2025 р. 14:25

03 квітня 2025 р. 14:25


Заборона риболовлі

З 1 квітня у водоймах Хмельниччини, зокрема Городоччини та Сатанівеччини, заборонено ловити рибу у зв’язку з нерестом. Це зазначено в наказі від 25 березня 2025 року № 19, виданому Хмельницьким рибоохоронним патрулем.

За словами В’ячеслава Вахрущева, в.о. директора Городоцької районної організації Українського товариства мисливців та рибалок, заборона на вилов риби триватиме з 1 квітня по 20 травня на річках та з 1 квітня по 10 червня на водосховищах та озерах.

— У період нересту дозволяється риболовля лише з берега. При цьому використовувати можна гачкові знаряддя вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінг з однією штучною приманкою, — зазначає В’ячеслав Вахрущев. За день можна виловити не більше трьох кілограмів риби та додатково одну трофейну.

В'ячеслав Вахрущев. Фото: Городок.City Автор: Вікторія Перець В'ячеслав Вахрущев.

Де можна рибалити в Городоцькій та Сатанівській громадах?

Річка Смотрич (Городок):

  • у межах міста Городок , але тільки вгору за течією на 1 км від розвилки вулиць Набережної та Тичини (орієнтир — автомийка, шиномонтаж, СТО);
  • у селах Купин, Великий Карабчіїв і Велика Левада.

Мартинковецьке водосховище:

  • у межах села Мартинківці.

Сатанівська громада:

  • у селищі Сатанів та селах Юринці й Сатанівка.

У період нересту діє заборона на використання будь-яких транспортних засобів на водоймах, за винятком суден, які використовуються рибоохоронними органами та іншими уповноваженими державними установами. Також забороняється промислове рибальство, підводне полювання та змагання з рибальства.

Недотримання норм законодавства у сфері рибальства тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність, а також відшкодування завданих збитків рибному господарству.

Адміністративна відповідальність полягає у штрафі розміром від 34 до 680 гривень із відшкодуванням завданих збитків.

— Якщо незаконний вилов риби або інших водних ресурсів завдав значної шкоди, винна особа буде притягнута до кримінальної відповідальності, яка передбачає штраф у розмірі від 17 000 до 85 000 гривень або позбавлення волі на строк до трьох років, — зазначив Юрій Плавуцький, начальник сектору превенції відділу поліцейської діяльності №1.

Юрій Плавуцький. Фото: Городок.City Автор: Скріншот Юрій Плавуцький.

До слова, минулого року правоохоронці не виявили жодних випадків порушення правил рибальства.

Реклама

Заборона риболовлі під час нересту: правила та обмеження на Городоччині та Сатанівеччині

Джерело: horodok.city