вологість:
тиск:
вітер:
"За кожним підписом — людська історія": розповідь державної нотаріуски Тетяни Заворотної
Уже 23 роки Тетяна Заворотна працює у сфері, де щодня стикається з чужим болем, відповідальністю і безкінечним документообігом.
Із 2017 року вона очолює державну нотаріальну контору в Старокостянтинові. Кабінет нотаріуски рідко буває порожнім, а повномасштабна війна лише додала навантаження й особливої ваги кожній справі.
Тетяна Вікторівна закінчила Київський інститут туризму, економіки і права юридичний факультет за спеціальністю «нотаріат». Стажування проходила у Шепетівській державній нотаріальній конторі. Але зізнається: справжні знання прийшли разом із щоденною практикою.
Сьогодні нотаріальна контора в Старокостянтинові обслуговує мешканців Хмельницького району, Старокостянтинівської, Староостропільської, Миролюбненської територіальних громад, а також ВПО. І саме з внутрішньо переміщеними особами часто виникають труднощі: оскільки території окуповані або на територіях ведуться активні бойові дії, в звʼязку з цим громадяни не можуть зібрати необхідний повний пакет документів і змушені звертатися до суду.
З початком повномасштабної війни склад контори змінився: дві працівниці виїхали за кордон, інша вступила до лав ЗСУ, ще одна пішла у декретну відпустку. Натомість до команди приєдналися нові фахівці — два оператор и комп’ютерного набору й діловод. Попри ротацію, у роботі — злагодженість і порядок: усі люди потрапляють на прийом, усе чітко й людяно.
Під час війни кількість клієнтів зросла. Найбільше звернень — щодо спадкових прав.
«Багато втрат: загиблі військові, цивільні… Люди звертаються щодо оформлення права на спадщину. У кожного — своя історія і свій біль. Найважче — коли приходять вдови з маленькими дітьми, коли жінка не може поховати чоловіка, або він у полоні…», — каже Тетяна.
Щодня нотаріальна контора приймає до 40 людей. Працюють у режимі живої черги. Цифровізація просувається, та у нотаріальній справі складно передбачити тривалість прийому: комусь вистачає 10 хвилин, а з кимось нотаріус працює понад годину.
У колективі вміють тримати емоційну дистанцію, але сльози, що з’являються у Тетяни Вікторівни під час розмови про відвідувачів, свідчать: іноді стриматися неможливо.
В нотаріальну контору звертається чимало осіб, які мають пільги. Це люди з інвалідністю І та ІІ групи, І та ІІ категорія осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та члени сімей загиблих.
Нотаріальна контора працює з вівторка по пʼятницю з 8:00 до 17:00, обідня перерва з 12:00 до 12:45, у суботу прийом громадян з 8:00 до 12:00, з 12:45 до 15:45 робота з архівними документами. Неділя та понеділок - вихідні дні.
У Старокостянтинівській державній нотаріальній конторі надають усі види нотаріальних послуг.
Послуги доступні не лише мешканцям громади, але й немісцевим громадянам, спадкодавці яких на день смерті були зареєстровані на території Хмельницького району. Частина клієнтів — ВПО.
Навіть коли на початку війни не працювали державні реєстри речових прав на нерухоме майно, у конторі не припиняли роботу — відкривали спадкові справи, завіряли документи, надавали консультації.
Поза роботою Тетяна Заворотна — дружина і мама. Її донька Аліна здобула дві вищі освіти та продовжує навчання. І чоловік, і донька підтримують нотаріуску в усьому. Родина розуміє її щоденну зайнятість і постійні консультації телефоном або у Viber. Вдома знають: Тетяна працює на совість.
«Війна змінила все, особливо людей, але громадяни потребують щоденної допомоги. Емоційно працювати важко, але клієнти, які отримують документи - задоволені, тому я сумлінно виконую свою роботу» - каже Тетяна.
На фото: Тетяна Заворотна зі своїм колективом: операторами компʼютерного набору - Мотозюк Юліанною та Гарник Альоною й діловодом Слободянюк Катериною.

Новини рубріки

Майбутні водії у сервісному центрі випробували «п'яні окуляри»
18 травня 2025 р. 13:21

У Старокостянтинові відбувся весняний сільськогосподарський ярмарок птахівництва та тваринництва
18 травня 2025 р. 12:14