"Вже не бояться людей!": на Шепетівщині більшає нападів вовків

12 липня 2025 р. 19:03

12 липня 2025 р. 19:03


У Шепетівському районі, що на Хмельниччині, зросла популяція вовків та лисів. Хижаки заходять в села, були випадки, коли нападали на свійських тварин. Про це Суспільне Хмельницький розповів голова Шепетівської районної організації Українського товариства мисливства та рибальства Юрій Пікус.

За його словами, до мисливців зверталися жителі різних сіл щодо появи вовків.

"У нас ліс 30 чи 40 тисяч гектарів веде аж до Білорусі. У селі Чотирбоки вовки у двох домогосподарствах розірвали собак. У селі Броники, яке межує з лісом, – задерли козеня. Біля села Орлинець без страху ходив вовк повз трактор, мав ознаки захворювання на сказ", — пояснив Юрій Пікус.

Староста Орлинецького старостинського округу Світлана Шулик розповіла, у їхньому старостаті цього року двічі фіксували випадки, коли вовк заходив у село:

"Жінка прибирала на березі біля городу, підняла очі й побачила вовка. Він був великого розміру, але худий. Жінка почала втікати, а вовк пішов за нею, але спокійно аж до хвіртки".

Юрій Пікус вважає, причина, чому вовки підходять ближче до людей, — відсутність страху:

"Вже не бояться нічого. А ще можуть бути носіями сказу, от як було в Старосинявській громаді, вовк нападав на машину".

Голова Шепетівської районної організації Українського товариства мисливства та рибальства розповів, також в районі побільшало лисів, які можуть оселятися у селах:

"У закинутих хатах виривають під ними нори й там селяться".

За словами Юрія Пікуса, популяція вовків і лисів зростає через заборону полювати та зростання популяції парнокопитних: диких свиней та кіз, які слугують їжею для хижаків:

"Ніхто не проводить відстріл. Раніше на полювання виходило до 300 людей по району".

Голова Білогірської районної організації Українського товариства мисливства та рибальства Віктор Кульба розповів, що заборона на полювання триває з 30 листопада 2022 року. З територій, де є бойові дії, мігрують дикі тварини, зокрема, й хижаки.

"Вони прийшли до нас, їх тут не турбують. Того року у нас був дозвіл на відстріл хижаків. Ми відстрілювали лисів. Серед 37 лисів один дав позитивний результат на сказ", — пригадав Віктор Кульба.

За його словами, цього року офіційно в громаді фіксували п'ять випадків з вовками. Минулого тижня був напад на овець, за словами мисливця, сліди свідчать про те, що це був вовк:

"Я виїздив на місце. Це вовк 100%. Перекушують сонні артерії, а тоді вже поїдають. Якби напали собаки здичавілі, було б багато наслідків, а це дійсно вовк".

Віктор Кульба розповів, 7 липня збиралася Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Хмельницькій обласній військовій адміністрації щодо відстрілювання хижих та шкідливих тварин на території області:

"Дійшли висновку, щоб звернутися до Хмельницької ОВА, аби дали дозвіл на проведення полювання. Як вони відреагують, ми не знаємо".

За умови позитивної відповіді, зазначив Віктор Кульба, відстріл хижаків можливий після завершення жнив.

Суспільне

"Вже не бояться людей!": на Шепетівщині більшає нападів вовків

Будьте першим, хто залишить коментар.

"Вже не бояться людей!": на Шепетівщині більшає нападів вовків

Джерело: shepetivka.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua