вологість:
тиск:
вітер:
Від Русі до сучасності: у Городку відзначили День Української Державності
День Державності у Городку
У Городку відзначили День Української Державності, що символізує тисячолітній шлях нашої країни до незалежності. Урочистий захід відбувся на площі Героїв Майдану, де зібралися представники місцевої влади, Збройних сил України, поліції, освітніх та культурних установ й інших структурних підрозділів міської ради, а також активна молодь Городоччини.
На початку заходу присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих захисників України. Після цього до пам'ятних знаків — Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності, погруддя Михайла Грушевського, а також пам'ятної стели «Це моє небо – це моя земля» — поклали квіти представники Збройних Сил України, міської ради, правоохоронних органів та шкіл. Завершився захід переглядом короткого фільму про багатовікову історію української державності.
— Сьогодні для нас це свято — не просто дата у календарі, — наголосила директорка Городоцького краєзнавчого музею Наталія Гоцуляк. — День Державності показує, що ми як народ маємо глибоке історичне коріння. Навіть у найважчі часи українці прагнули і прагнуть мати свою сильну державу. Це надзвичайно важливо і для всієї України, і для нашого Городка, адже ми бачимо, як історія повторюється, і наскільки важливо зберігати нашу ідентичність та єдність.
Історія свята: від Русі до сучасної України
День Української Державності відзначається 15 липня і був встановлений Указом Президента України у 2021 році. Ця дата обрана не випадково: саме цього дня вшановують пам'ять Київського князя Володимира Великого, який запровадив християнство на наших землях, та відзначають День Хрещення Київської Русі-України.
Це свято покликане підкреслити безперервність українського державотворення, витоки якого сягають часів середньовічної Русі, центром якої був Київ. Прийняття християнства у 988 році стало визначальним цивілізаційним вибором, що сприяв розвитку культури, освіти та писемності.
Фото:
the-city.kiev.ua
Ідея української державності проходила крізь століття, знаходячи своє продовження у Руському королівстві (Галицько-Волинському князівстві), Українській козацькій державі — Гетьманщині, а також у визначних періодах боротьби за незалежність у XX столітті — таких як Українська Народна Республіка (УНР), Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР) та Карпатська Україна.
Кульмінацією багатовікової боротьби стало проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, що відновило державний суверенітет і підтвердило волю українського народу жити у власній державі. Цей день — щорічне нагадування про тисячолітню історію української державності та незламну волю до свободи.

Новини рубріки

На ХАЕС розпочалася комплексна перевірка стану охорони праці
16 липня 2025 р. 09:08

Крапка у справі: будівлю колишнього музучилища у Хмельницькому можуть знести
16 липня 2025 р. 08:40