вологість:
тиск:
вітер:
У Нетішині відзначили День Української Державності – день єдності та незламності українського народу
Сьогодні, 15 липня, у Нетішині відбувся захід, приурочений Дню Української Державності — святу, яке символізує глибинний зв’язок українського народу з його історичним корінням, вірою, культурою та національною спадщиною.
Біля пам’ятного знака, де у квітні 1990 року вперше на території Хмельничцької області замайорів синьо-жовтий прапор, зібралося керівництво громади, депутати міської ради, представники Хмельницької АЕС, силових структур громади, освітяни та небайдужі мвстяни.
Про це повідомив виконавчий комітет Нетішинської міської ради на офіційній фейсбук-сторінці.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашої країни. Урочисто гуртом заспівали Гімн України – як символ єдності, сили і віри у мирне майбутнє. Живі квіти лягли до підніжжя пам'ятного знака.
З вітальним словом до громади звернулися начальник Нетішинської міської військової адміністрації Григорій Олендра та заступник міського голови Денис Захарків. У своїх промовах вони наголосили на важливості єдності, патріотизму та поваги до історичного минулого, яке формує основу нашого майбутнього.
Цей день ще раз нагадав жителям Нетішинської громади про незламний дух українського народу, його силу, єдність і готовність захищати власну державність навіть у найтяжчі часи.
Нагадаємо:
День Української Державності встановлено Указом Президента від 24 серпня 2021 року. Вперше його відзначили у 2022 році, а з 2024-го — перенесли дату святкування з 28 на 15 липня у звʼязку із переходом на новий стиль Православної церкви України та Української греко-католицької церкви.
Свято наголошує на спадкоємності державотворчих традицій від заснування столиці Давньоруської держави — Києва, діяльності князя Володимира Великого, який у 988 році прийняв християнство як державну релігію, до сучасної незалежної України. Саме християнство стало для нашої держави цивілізаційним вибором, що сприяв розвитку культури, освіти та писемності.
Державницьку традицію Київської Русі продовжили Галицько-Волинське князівство, козацька держава, УНР, ЗУНР, Українська держава Павла Скоропадського, Карпатська Україна, а сьогодні — незалежна Україна.
Відзначення Дня Української Державності покликане зміцнити національну єдність, підкреслити важливість історичних етапів формування державності та вшанувати героїв, які боролися за незалежність.

Новини рубріки

У Хмельницькому патрульні зупинили нетверезого водія Mitsubishi з 2,46 проміле у крові
16 липня 2025 р. 09:36

На ХАЕС розпочалася комплексна перевірка стану охорони праці
16 липня 2025 р. 09:08