вологість:
тиск:
вітер:
Городок зустрів делегацію із Запоріжжя: ділилися досвідом у сфері освіти, культури й медицини
Громада до громади
16 липня Городоцька громада приймала делегацію з Новомиколаївської селищної громади Запорізької області. До міста завітали міський голова Сергій Шамайда та керуючий справами виконкому Сергій Губатенко. Візит відбувся в межах Всеукраїнського проєкту «Пліч-о-пліч: громада до громади», ініційованого Міністерством розвитку громад та територій.
Співпраця, що розпочалася з візиту на прифронтову територію
Історія партнерства між громадами почалася ще у квітні цього року. Саме тоді делегація з Городоччини, у складі секретаря міської ради Олени Гріх та заступника міського голови Дмитра Варшавського, відвідала Новомиколаївську громаду.
— Підписаний Меморандум про співпрацю закріпив нашу готовність до взаємної підтримки у найрізноманітніших сферах — від освіти та культури до ЖКГ і молодіжної політики, — зазначила Олена Гріх. — Та головне — це партнерські стосунки, які базуються на обміні досвідом, щирості та спільному прагненні до розвитку.
Підписання Меморандуму
Фото:
Олена Гріх
Досвід Городка — у фокусі
Відтак 16 липня до Городка завітали представники влади із Новомиколаївської громади. Знайомство гостей із життям Городоцької громади розпочалося біля Стели пам’яті, де вшанували загиблих героїв. Далі маршрут включав бібліотеку, художню школу, музей, храм Святого Антонія, спортивний комплекс, кластерну лікарню, ліцей №4, Центр життєстійкості, а також Купинський старостат.
— Своїм візитом вони хотіли не лише налагодити контакт, а й побачити, як працюють наші служби з внутрішньо переміщеними особами, з дітьми, з вразливими категоріями населення, — розповіла голова Городоцької громади Неоніла Андрійчук. — Ми прагнули показати живу роботу установ і ті рішення, які можуть бути корисними для громади, що функціонує фактично в прифронтовій зоні.
Знайомство із керівництвом Городоцької громади Фото: Городок.City
Сильні сторони медицини
Окреме враження на гостей справив Городоцький кластерний медичний заклад. Як зазначив директор лікарні Олександр Кушнір, медична галузь громади не лише демонструє стійкість, а й здатна ділитися досвідом:
— У нас є сучасне обладнання: цифровий рентген, комп’ютерний томограф, переносна діагностична апаратура, генератори, які забезпечують повну автономію. Ми не беремо з міського бюджету коштів на зарплати чи медикаменти — самостійно заробляємо через НСЗУ. Нам міський бюджет допомагає в плані розвитку, в плані енергозбереження, утеплення приміщень. Усе це — результат грамотного управління й підтримки з боку міської влади, — пояснив він.
Також лікар зауважив, що навіть стоматологія оснащена обладнанням, якого не мають багато обласних лікарень, зокрема — панорамний рентген-апарат. Гостей приємно здивувало, що невелика громада спромоглася утримувати настільки потужний медичний потенціал.
— Їхній пологовий будинок давно закритий, а ми, попри труднощі, боремося за збереження свого. Адже якщо втратимо — повернути буде майже неможливо. Молодь буде повертатися, отже, материнство і дитинство залишаються важливим пріоритетом, — підкреслив директор лікарні.
Директор Городоцької лікарні Олександр Кушнір Фото: Городок.City
— Ваша лікарня — приклад ефективного управління й організації медичних послуг. Багато чого можна повчитися у керівництва медзакладу, а мати комп’ютерний томограф у невеликому містечку – це взагалі фантастика, — наголосив керуючий справами виконкому із Новомиколаївки Сергій Губатенко.
Слова поваги та підтримки
Гості щиро дякували за теплий прийом і не приховували враження:
— Ваше місто має дуже славну історію розбудови. Люди, які проживали і проживають тут, завжди прагнули творити, змінювати, розвивати. На мій погляд, Городок — це яскравий приклад того, яким може бути кожне українське місто, — сказав Сергій Шамайда, голова Новомиколаївської громади.
Сергій Шамайда, голова Новомиколаївської громади. Фото: Городок.City
— У вас є чим пишатися, є що показати. Особливо вразило, що всі фахівці — на своїх місцях не просто виконують свою роботу, а щиро люблять її й пишаються тим, що роблять. Чесно кажучи, я не розумію тих людей, які покидають свою малу батьківщину — Городок. Адже тут є все для розвитку: і для молоді, і для творчих людей, і для освітян, і для медиків.
Керуючий справами виконкому Новомиколаївської громади Сергій Губатенко відзначив потенціал для співпраці у сфері молодіжної політики, спорту та медицини, а також запропонував організувати молодіжні обміни.
— Ми бачимо потенціал співпраці у різних напрямках. Наприклад, у сфері спорту — у вас чудовий спортивний комплекс, гідний наслідування. Також можемо говорити про організацію молодіжних обмінів. Це надзвичайно важливо сьогодні, коли молоді люди мають відчувати підтримку і зв’язки з іншими громадами України, — підкреслив посадовець.
Фінальне слово — за єдністю
Новомиколаївська громада — прифронтова. Від лінії фронту її відділяє лише 30 км. Через постійні обстріли багато будівель зруйновано, триває масове переміщення людей, гинуть посіви, виснажуються водні ресурси.
— Майже після кожної атаки над територією зависає фосфор. Дерева осипаються, озера міліють. Бджоли перестали носити мед, — поділився керуючий справами виконкому Сергій Губатенко. — Але попри це, ми тримаємося. Ми хочемо, щоб наші люди знали, що в Україні є громади, де можна відчути безпеку, перспективу, підтримку. Саме тому ми тут.
Як додала голова Городоцької громади Неоніла Андрійчук, під час спілкування із колегами дійшли висновку про те, що такі партнерські поїздки та проєкти в Україні потрібно було започаткувати ще з 1991 року.
— Такі візити — це набагато більше, ніж обмін досвідом. Це — руйнування міфів про «різні схід і захід України», стереотипів, які нав’язувала росія щодо внутрішнього протистояння українців в середині держави, це зміцнення довіри між людьми, які мають однакові проблеми, але різні умови, — сказала на завершення Неоніла Андрійчук. — Ми розуміємо одне одного з пів слова, бо всі працюємо заради людей та збереження нашої державності.
- Область: Запорізька
- Населення: близько 10 000 мешканців
- Статус: прифронтова громада, постраждала від обстрілів
- Виклики: значна кількість ВПО, нестача води, екологічна криза, демографічне скорочення
- Переваги: висока патріотичність, активне місцеве самоврядування, готовність до партнерства та відновлення.

Новини рубріки

У Хмельницькому мотоцикліст впав та вилетів на зустрічну смугу під колеса легковика
19 липня 2025 р. 13:21

Готуємо сьогодні: млинці з кабачка й картоплі - літній хіт з тік току
19 липня 2025 р. 13:11

Самчиківський розпис викладатимуть у Старокостянтинові. Коли розпочнеться навчання
19 липня 2025 р. 12:15