У громаді на Хмельниччині через недостатню кількість учнів можуть ліквідувати гімназію

24 червня 2026 р. 08:53

24 червня 2026 р. 08:53


У селі Ріпки Ізяславської громади обговорюють можливу ліквідацію місцевої гімназії через недостатню кількість учнів. Питання стало предметом зустрічі жителів села з представниками міської ради та відділу освіти, інформує Суспільне.

За інформацією місцевої влади, у громадському обговоренні взяли участь близько 40 мешканців. Люди висловили занепокоєння перспективою закриття навчального закладу, адже в такому випадку дітей доведеться щодня підвозити до шкіл в Ізяславі.

Староста села Валентина Марценюк повідомила, що нині у Ріпках проживає близько 450 осіб, серед яких 23 внутрішньо переміщені особи.

Директор Ріпківської гімназії Володимир Головатий розповів, що минулого року навчальний заклад вдалося зберегти завдяки достатній кількості учнів. Тоді у школі навчалися 49 дітей. Однак цьогоріч ситуація змінилася.

За його словами, після випуску 12 дев’ятикласників до початку нового навчального року в закладі залишиться лише 39 учнів. Водночас державна освітня субвенція для фінансування школи передбачена за наявності не менше 45 учнів.

Окремим питанням залишається підвезення старшокласників із Ріпок та сусідніх Зубарів до Ізяслава. Йдеться про 17 учнів, для яких необхідно організувати окремий шкільний автобус. Начальник відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської міської ради Олег Гурський повідомив, що це питання наразі опрацьовується.

Ріпківська гімназія була збудована у 1971 році та розрахована на 250 учнів. У разі її ліквідації без роботи можуть залишитися 13 педагогів та семеро працівників обслуговуючого персоналу.

В Ізяславській міській раді повідомили, що остаточне рішення щодо майбутнього навчального закладу розглядатимуть на сесії після 4 вересня.

Згідно з Перспективним планом розвитку мережі закладів освіти Ізяславської громади на 2024–2027 роки, із 17 шкіл громади вісім планують перепрофілювати, а чотири — ліквідувати.

Як зазначив директор Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної військової адміністрації Олександр Пунда, головною причиною таких змін є скорочення кількості учнів.

За його словами, з початку повномасштабного вторгнення у Хмельницькій області вже припинили надавати освітні послуги 59 закладів загальної середньої освіти, у 18 закладах освітній процес призупинено, а ще 25 шкіл приєднано як філії до опорних навчальних закладів.

Наразі в області функціонують 482 заклади загальної середньої освіти.

Модератор

У громаді на Хмельниччині через недостатню кількість учнів можуть ліквідувати гімназію

Джерело: ngp-ua.info

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua