Київ
вологість:
тиск:
вітер:
Погода на 10 днів від
sinoptik.ua
Лікаря з Хмельниччини судитимуть через смерть пацієнта після недіагностованої пневмонії
15.06.2026, 14:51
У Хмельницькій області до суду скеровано справу щодо лікаря-інфекціоніста з міста Шепетівка, якого обвинувачують у неналежному виконанні професійних обов’язків, що призвело до смерті пацієнта.
Як зазначає слідство, інцидент стався у липні 2023 року. 63-річного засудженого доставили з виправної колонії до багатопрофільної лікарні для надання медичної допомоги. Під час перебування у медзакладі його стан поступово погіршувався.
У прокуратурі повідомили, що результати аналізів вказували на наявність запального процесу в організмі, а симптоми свідчили про можливе захворювання органів дихання. Однак лікар, за версією слідства, не призначив додаткових обстежень, необхідних для встановлення точного діагнозу, та не забезпечив належного лікування.
Через три тижні після госпіталізації пацієнт помер. Судово-медична експертиза встановила, що причиною смерті стала несвоєчасно діагностована пневмонія, а також підтвердила прямий причинно-наслідковий зв’язок між діями лікаря та летальним наслідком.
Медика обвинувачують за ч. 1 ст. 140 Кримінального кодексу України — неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником, що спричинило тяжкі наслідки для пацієнта. Санкція статті передбачає до двох років обмеження волі. Обвинувальний акт уже передано до суду.
Джерело: westnews.info (Хмельницький)
Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua
Новини рубріки
На Хмельниччині за добу шість пожеж, є загиблий
25 червня 2026 р. 11:10
Не задекларувала майже 20 мільйонів на закордонному рахунку
25 червня 2026 р. 11:10
На Хмельниччині оформлювали відстрочки від мобілізації у закладі вищої освіти
25 червня 2026 р. 10:40