Понад 106 мільйонів гривень збитків

26 червня 2026 р. 13:20

26 червня 2026 р. 13:20


На Хмельниччині прокурори повідомили про підозру 29 особам, серед яких депутати місцевих рад, керівники органів місцевого самоврядування, посадовці державних органів, керівники комунальних підприємств і установ, а також адвокати. Дії цих осіб призвели до збитків у бюджетній сфері на суму понад 106 млн грн.

Понад 106 мільйонів гривень збитків

Понад 106 мільйонів гривень збитків

У незаконному заволодінні земельними ділянками підозрюються начальник відділу ЦНАП селищної ради, керівник управління Хмельницької міської ради та адвокат, які незаконно змінили власників шести земельних ділянок площею майже 17 га. Збитки – 15 млн грн. В загальному впродовж 2024-205 років адвокат за схемою заволодів 60 га земель вартістю майже 54 млн.

На розтраті, привласненні бюджетних коштів та зловживанні під час закупівель викрито:

– селищного голову, директорку підрядної організації та інженера з технагляду на розтраті 14,6 млн грн під час будівництва шкільного укриття у селищі Дунаївці;

– ексочільницю департаменту облдержадміністрації та директора приватного підприємства – в інтересах фірми безпідставно перераховано 3,5 млн грн бюджетних коштів під час розробки документації для регіонального ландшафтного парку «Мальованка»;

– директора товариства, який не поставив пальне КНП «Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» та заволодів 8,7 млн грн бюджетних коштів;

– директора комунального підприємства Красилівської селищної ради на розтраті коштів, виділених з держбюджету на створення пунктів прийому молока, чим завдано збитків на 8,2 млн грн;

– начальника управління Нетішинської міської ради та інженера з технагляду, які завдали 4 млн грн збитків під час будівництва пішохідного мосту;

– начальника аварійно-рятувального загону ГУ ДСНС в області, який допустив невиконання підрядником зобов’язань та шкоду державним інтересам на суму понад 600 тис. грн;

– колишнього виконувача обов’язків директорка начальника комунального підприємства Хмельницької міської ради на розтраті 680 тис. грн під час закупівлі пересувної лабораторії по завищеній вартості;

– виконуючу обов’язки сільського голови, начальника структурного підрозділу облдержадміністрації та фахівців з оцінки майна на розтраті майже 740 тис. грн під час придбання будинку сімейного типу.

Зловживання при закупівлі електроенергії викрито в діях:

– начальника управління та керівника комунального підприємства Кам’янець-Подільської міської ради, збитки – 4,2 млн грн;

– начальника управління Славутської міської ради, збитки – 1,8 млн грн;

– начальниці управління Дунаєвецької міської ради, збитки – 885 тис. грн;

– директора комунального підприємства Городоцької селищної ради, збитки – понад 500 тис. грн збитків.

Також у шахрайстві та службовому підробленні підозрюється землевпорядниця, яка посприяла власниці генеруючих електричних установок у незаконному отриманні виплат за «зеленим тарифом» на суму 880 тис. грн.

Декларування недостовірної інформації допустили:

– ексначальниця одного з управлінь державної реєстрації Центрально-Західного міжрегіонального управління Мін’юсту, яка не задекларувала 20 млн грн, розміщених на іноземному рахунку;

– депутат Ямпільської селищної ради – не задекларував активи на суму 13,7 млн грн;

– двоє депутатів Славутської міської ради – 5,3 млн грн та 9,3 млн грн відповідно.

Наразі у кримінальних провадженнях тривають слідчі дії, спрямовані на з’ясування усіх обставин вчинених кримінальних правопорушень та завершення досудового розслідування.

Пресслужба Хмельницької обласної прокуратури

Понад 106 мільйонів гривень збитків

Джерело: proskurivplus.km.ua