Уманський прокурор отримав майже пів мільйона пенсії за “фейкову” інвалідність

15 січня 2025 р. 15:25

15 січня 2025 р. 15:25


Заступник прокурора Уманської окружної прокуратури у 2020 році оформив “фейкову” інвалідність другої групи

Заступник прокурора Уманської окружної прокуратури у 2020 році оформив “фейкову” інвалідність другої групи, за якою надалі отримав 477 тисяч гривень пенсії. Нині справою займається ДБР, а посадовець перебуває під нічним домашнім арештом.

Про це йдеться в ухвалі Печерського райсуду Києва, пише “18000”.

За судовими матеріалами, ДБР розслідує кримінальну справу із 21 жовтня минулого року.

Фігурант працює в органах прокуратури із 2013 року, на посаду був призначений у 2021 році. Йому інкримінують протиправне заволодіння коштами Пенсійного Фонду.

Слідчі стверджують, що посадовець, усвідомлюючи відсутність у нього тяжких розладів здоров’я, які б стали підставою для отримання інвалідності ІІ групи, вирішив отримати неправомірну вигоду у незаконній виплаті пенсійного забезпечення за відсутності вислуги років.

Прокурор організував прийняття відповідного рішення членами Обласної МСЕК № 2. Він уклав декларацію з лікарем із Третьої міської лікарні у Черкасах і поскаржився на біль, печію, нудоту, головні болі, підвищення артеріального тиску, серцебиття, біль у серці, запаморочення, мерехтіння “мушок” перед очима тощо. Опісля спонукав лікарів спрямувати до МСЕКу направлення через ознаки інвалідності.

У направлення були внесені неправдиві дані. Зокрема, щодо того, що прокурор нібито перебував на стаціонарному лікуванні у Третій міській та що він нібито звільнявся з роботи через стан здоров’я.

Далі комісія МСЕК ухвалила рішення про встановлення ІІ групи інвалідності. Сам прокурор на засідання не з’явився.

Протягом чотирьох років прокурор отримав 477 028 гривень пенсії .

26 грудня минулого року прокурор отримав повідомлення про підозру у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайстві), вчиненому в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 190 КК України.

Серед іншого підозра обґрунтована актом огляду медико-соціальною експертною комісією від 15.11.2024, складеним Центральною МСЕК МОЗ України. Він встановив, що ступені функціональних порушень, ступені обмеження життєдіяльності, визначені для прокурора не відповідають критеріям встановлення групи інвалідності.

У підсумку 27 грудня суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту .  Своїм іншим рішенням суд арештував довідку до акту огляду медико-соціальною експертною комісією.

Зазначимо, що портал Судова влада не дає прізвище прокурора, про якого йдеться. На сайті прокуратури вказано, що єдиним заступником керівника Уманської прокуратури є Тарас Горобець . Також збігається рік його призначення на посаду. Згідно з його декларацією , у 2023 році він отримав 127 175 гривень пенсії.

Нагадаємо, що колишня керівниця Черкаської обласної прокуратури Катерина Шевцова у 2023 році отримала 785 435 гривень пенсії.

Уманський прокурор отримав майже пів мільйона пенсії за “фейкову” інвалідність

Джерело: 18000.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua