Радіаційний фон стабільний: на Черкащині розповіли про вимірювання після аварії на ЧАЕС

26 квітня 2025 р. 13:01

26 квітня 2025 р. 13:01


На Черкащині впродовж трьох років стабільний радіаційний фон. Фото: Укрінформ

Нині стан радіаційної обстановки на Черкащині є стабільним. Впродовж останніх трьох років середні за місяць значення рівнів гамма-фону коливаються в межах 11 – 13 мкР/год. Допустимий рівень – 25 мкР/год.

Про це повідомив директор Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

У період до аварії на Чорнобильській АЕС, за даними спостережень гідрометслужби, рівні гамма-фону на Черкащини були менше, ніж 50 мкР/год. Після катастрофи на ЧАЕС спостереження у травні та червні 1986 проводились кожні три години. Максимальний рівень у Черкасах був зареєстрований 5 та 6 травня у рік аварії та становив 170 мкР/год.

Нині радіоактивність Цезію-137 та Стронцію-90, що осіли в ґрунтах області, знизилась вдвоє.

“Радіоактивність у випадіннях з атмосфери на територіях у Черкасах та Золотоноші по значенням Стронцію-90 вже досягла до аварійних значень. Вміст Цезію-137 поки що перевищує значення до аварії”, – йдеться у дописі.

Ймовірність підвищення радіоактивності можлива у випадку техногенних аварій на радіаційно небезпечних об’єктах, а також внаслідок масових пожеж у Чорнобильській зоні.

Валерій Деревець

Валерій Деревець – один з тих, хто працював у зоні Чорнобильської АЕС у 1986 році

Крім цього, Віталій Постригань показав фото колишніх працівників гідрометеослужби, які працювали у зоні ЧАЕС: Валерія Деревеця та колишнього керівника Державної гідрометеорологічної служби України В’ячеслава Ліпінського. Вони визначали рівні радіоактивного забруднення природного середовища.

В'ячеслав Ліпінський

Колишній керівник Гідрометеорологічної служби В’ячеслав Ліпінський у зоні ЧАЕС

Радіаційний фон стабільний: на Черкащині розповіли про вимірювання після аварії на ЧАЕС

Джерело: 18000.com.ua