вологість:
тиск:
вітер:
На Золотоніщині “вшили” коштовні матеріали у реконструкцію скверу пам’яті
25 квітня завершилося подання пропозицій учасників торгів із реконструкції скверу пам’яті в селі Іркліїв Золотоніського району. Це друга спроба знайти підрядника. Замовником було висунуто низку вимог, що мають ознаки дискримінаційних, зокрема, стосовно акту огляду території. Участь в торгах взяло лише одне підприємство, яке запропонувало ціни на окремі матеріали суттєво вище за ринкові.
Що відомо про проєкт?
Створення скверу пам’яті в Ірклієві входить до місцевої програми благоустрою ще із 2024 року. Відповідно до кошторисної документації, планується облаштувати сквер з меморіальною алеєю, де будуть облаштовані декоративні арки з портретами загиблих місцевих воїнів. Також має бути облаштований шпиль та огорожа, посаджений газон. Роботи планується закінчити до кінця 2025 року.
Що відомо про закупівлю?
Відповідно до інформації у системі “Прозорро”, єдиним учасником закупівлі із реконструкції скверу стало місцеве приватне підприємство “Чорнобаївський асфальтний завод”. Воно належить Світлані Огій, директор – Олексій Піддубняк.
Підприємство запропонувало ціну за виконання робіт у 7,6 млн гривень, що на 400 тисяч гривень менше очікуваної вартості. Крім цього підприємства, жодне інше своєї пропозиції не надавало.
Відповідно до вимог тендерної документації, потенційний учасник мав надати у складі пропозиції акт огляду території майбутнього скверу. Водночас замовник у документації переконує, що огляд місця міг би здійснюватися у будь-який зручний для потенційного учасника час, але не раніше дати оголошення торгів, про що мали б бути надані доказом відповідні фотографії з місця. Яким чином ці б фотографії перевірялися – замовник не уточнив.
Це має вигляд класичної “заточки”, яку використовують замовники, щоб фактично “модерувати” коло потенційних учасників власних торгів. Попри успішну практику оскарження подібних вимог тендерної документації – жоден потенційний учасник не звернувся до Антимонопольного комітету, щоб зобов’язати замовника прибрати цю вимогу.
Що відомо про ціни?
Аналізуючи тендерну пропозицію єдиного учасника торгів, 18000 зафіксував низку коштовних позицій у складі його кошторису, які можуть свідчити про переплату за будівельні матеріали.
Зокрема, підрядник планує придбати щебінь фракції 10-20 мм, ціною у понад 1 тисячу гривень за куб, без врахування доставки. У той же час нині подібну фракцію каменю можна купити суттєво дешевше, зокрема і у Чорнобаї, неподалік Ірклієва. Там пропонують 1 кубічний метр за 580 гривень. Пісок для облаштування скверу може обійтися у приблизно 1 тисячу гривень за кубічний метр, що суттєво вище ринкових цін для Чорнобаю та Ірклієва, включаючи доставку.
Зазначимо, що іншими коштовними позиціями у кошторисі є виготовлення меморіальних арок та шпилю, які не мають аналогів, тому їх ринкову вартість оцінити по суті неможливо без проведення відповідної експертизи. За арки заплатять майже 900 тисяч гривень, а за шпиль майже 1,2 млн гривень.
“Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю авторів ГО “Черкаської інформаційної агенції “18000” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”.

Новини рубріки

Черкаська ТЕЦ відновила подачу гарячої води до будинків
29 квітня 2025 р. 00:12

ТЦК і поліція затримали чоловіка посеред вулиці у Черкасах: офіційний коментар (ВІДЕО)
29 квітня 2025 р. 00:12

На Черкащині відновлюють подачу газу
29 квітня 2025 р. 00:12