Черкащанин встановив рекорд, майструючи моделі кораблів на балконі

12 липня 2025 р. 18:46

12 липня 2025 р. 18:46


Уманчанин Микола Чистик у дитинстві збирав кораблі із сірників і щепи, а нині — створює моделі, що стали частиною національного рекорду України. Протягом 20 років він створив сотню моделей відомих кораблів.

Про це пише " Суспільне ".

Чоловік вірить, що навіть маленька мрія може вирости в справу життя.

"Звати мене Чистик Микола. Мені 42 роки. Кораблями почав займатися 20 років тому. Працюю зараз в Уманській міській раді на «Гарячій лінії». Оператор", — розповів чоловік.

Микола Чистик розповів про процес майстрування корабля:

"Для того, щоб зробити корабель, все починається з малюнка і з креслення, тому що корпус корабля — це, напевно, найвідповідальніша і найважливіша частина роботи. Спочатку потрібно це все намалювати, потім зробити шаблони в оригінальну величину. І шаблони, які робляться з картону, переносяться на фанеру. Як правило, із фанери робиться каркас судна, обшивається потім дерев'яними рейками, шпаклюється, фарбується. А надбудови палубні вже виготовляються або теж із дерева, або із пластику, частково з металу".

За його словами, кораблі почав майструвати близько 20 років тому, креслення побачив у журналі:

"Почав працювати я над кораблями років 20 тому. Колись були такі журнали «Моделіст-конструктор». Звідти я почав черпати свої перші сходинки. Дивився на ці креслення, і в них ще нічого не розумів тоді. Було дуже велике бажання розібратися в цьому всьому. І так поступово від простих робіт перейшов до складніших".

Майструє чоловік вдома на балконі, та брак місця не стає на заваді у створенні своїх мрій:

"Доводиться працювати на балконі на трьох квадратних метрах, тому що проживаю у квартирі. Виходимо з того, що маємо. Тісно, але кораблик нещодавно зробив, про який мріяв — перший радіокерований човен, турецький пароплав — є дві труби для того, щоб пар виходив. Це така невеличка була мрія у мене. Зробив для своєї дитини". Черкащанин встановив рекорд, майструючи моделі кораблів на балконі

У своїх роботах пан Микола використовує переважно дерева, однак частково використовує і пластик з металом:

"Якщо корабель повинен був бути максимум легким, тому використовую пластик".

Кількість кораблів, які змайстрував за 20 років, чоловік не рахував:

"Ой, я перестав рахувати дуже давно. Я дорахував до 20, потім збився. Думаю, близько 100 вже є. Ще можна корабель виготовити із невеликого бруска, наприклад, — десять на десять за допомогою рубанку. Все ж залежить від мого вільного часу і настрою. Тому сказати, скільки я приділяю часу — важко. Загалом, робота ця забирає багато часу".

В Умані на Осташівській набережній знаходяться експонати Миколи Чистика. Він розповів, що йому вдалось встановити національний рекорд:

"Ми, коли робили набережну кораблів, планували, що це будуть кораблі різних епох. Тому я робив і більш сучасні моделі, і старовинні, і навіть кораблі казкові — «Червоні вітрила», наприклад. Кораблі на Осташівській набережній були створені ще до повномасштабної війни, за що ми потрапили в національний реєстр рекордів України — за найбільшу кількість макетів на одній локації", — прокоментував майстер.

За його словами, до своїх кораблів періодично навідується, аби перевірити їх стан:

"Я живу недалеко, тому досить таки часто тут проходжуся. Якщо є якісь нюанси, то я передаю це на комунальне підприємство «Комунальник». Коли потрібно, наприклад, приварити кріплення або пофарбувати колби. Одного разу навіть я власноручно їх мив. Їх забирають в листопаді і вони зберігаються у приміщенні до настання наступного сезону. Зима — це не сезон, тому що тут стає дуже сиро, випадає сніг, дощ. І якщо вони будуть стояти в калюжах, в цій сирості, то це буде негативно впливати на їх конструкцію".

"Всіх українців об'єднує одна велика мрія – завершення війни в нашій державі. Звісно, хотілося б, щоб на Осташівську набережну приходило як можна більше людей. І в будь-якому разі ми завжди раді бачити гостей, туристів у нашому місті. І сподіваємося, що після завершення бойових дій сюди приїде набагато більше туристів, щоб милуватися нашим містом", — прокоментував Микола Чистик.

Черкащанин встановив рекорд, майструючи моделі кораблів на балконі

Джерело: zmi.ck.ua