вологість:
тиск:
вітер:
Відмова від сніданку призводить до депресії та інших неприємних станів
Фахівці зауважують, що якщо в людини регулярно проблеми із зосередженістю, дратівливість тощо, час переглянути свої харчові звички. Пропуск сніданку може негативно впливати і на настрій. Відсутність сніданку дає вплив не лише на фізичне самопочуття, а й непомітно виснажує людину інтелектуально.
Як зазначають психологи, багато людей не усвідомлюють, що їжа, яку вони споживають, і час її споживання можуть впливати на психічний стан. Харчування відіграє ключову роль у формуванні вашої концентрації та функціонуванні протягом дня.
Дослідники вивчили, як щоденні харчові звички, зокрема пропуск сніданку, можуть впливати на психічне здоров'я і дійшли висновку, що пропуск сніданку впливає на людину трьома способами:
Все більше досліджень свідчать про те, що депресія пов'язана з біологічними чинниками та способом життя. Сон, фізична активність, харчування та розпорядок дня можуть впливати на функціонування мозку та стабільність настрою. Дослідники з'ясували, що молоді люди, які пропускали сніданок, частіше повідомляли про більш виражені симптоми депресії, ніж ті, хто снідав регулярно. В учасників, що пропускали сніданок, частіше спостерігався поганий настрій, смуток та емоційний стрес.
Вивчаючи взаємозв'язок між пропуском сніданку та депресією, дослідники також з'ясували, чому цей зв'язок може існувати. Одним із ключових чинників була "імпульсивність уваги". Це стосується схильності людини легко відволікатися, відчувати труднощі із зосередженням або психічне занепокоєння. Дослідники виявили, що молоді люди, які частіше пропускали сніданок, демонстрували вищий рівень імпульсивності уваги. Ця імпульсивність частково пояснює зв'язок між пропуском сніданку та симптомами депресії. Це дає підстави припускати, що пропуск прийомів їжі може впливати на здатність мозку зберігати саморегуляцію та увагу, що, у свою чергу, може впливати на настрій.
Дослідження виявило ще один цікавий результат. Вчені з'ясували, що молоді люди, які пропускали сніданок, частіше набирали вищі бали за шкалою "самоконтролю та імпульсивності". Самоконтроль та імпульсивність пов'язані з труднощами у відтермінуванні задоволення, опорі поривам або управлінні емоційними реакціями. По суті, це здатність робити паузу перед реакцією. Частіший пропуск сніданку також був пов'язаний із проблемами психічного здоров'я, як-от тривожність, дратівливість і нездатність приймати рішення. Нестача енергії на початку дня також може вплинути на вашу здатність контролювати потяг до їжі та зберігати емоційну стійкість, що негативно позначається на терпінні та самовладанні.
"Якщо ви часто помічаєте, що легко зриваєтеся, відчуваєте труднощі з самодисципліною або піддаєтеся емоційному перенапруженню, вам варто замислитися про свій настрій, але не забувайте також звертати увагу на тіло. Така проста річ, як сніданок, може допомогти стабілізувати не тільки вашу енергію, але й ваше внутрішнє відчуття контролю", – радять вчені.
Варто відзначити, що він різний для чоловіків і жінок. Дослідження показало, що організм чоловіків краще пристосований до високо-вуглеводної їжі, в той час як жінки краще справляються з продуктами для сніданку з високим вмістом жирів.
***

Новини рубріки

На Черкащині створять туристичний маршрут між двома каньйонами
19 липня 2025 р. 12:02

На Черкащину приїздив президент України
19 липня 2025 р. 09:43
Вночі на Черкащині негода наробила більше лиха, ніж ворог
19 липня 2025 р. 08:19