Ексміністру та його спільникам повідомили про підозру у привласненні понад 5 млн грн грантових коштів на Черкащині

24 червня 2026 р. 13:25

24 червня 2026 р. 13:25


Служба безпеки України спільно з Національною поліцією викрили на Черкащині схему привласнення бюджетних коштів, виділених на розвиток агропромислового комплексу. Серед підозрюваних – колишній міністр охорони навколишнього природного середовища часів Віктора Януковича, який нині є співвласником місцевої агрокомпанії.

Про це повідомили у пресслужбі Управління СБ України у Черкаській області.

Підприємство отримало з державного бюджету 5,6 млн грн грантової допомоги на закупівлю обладнання для виробництва комбікормів та створення нових робочих місць. Однак, як стверджують правоохоронці, замість реалізації проєкту кошти були привласнені та розподілені між учасниками схеми.

Для приховування оборудки, за версією слідства, до державних органів подавали підроблені документи, в яких зазначалося про нібито придбання необхідного обладнання та розширення штату працівників.

Проведена судово-економічна експертиза підтвердила факти можливих порушень. Під час обшуків правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та документацію, яка, за їхніми даними, містить докази незаконної діяльності.

Наразі про підозру повідомлено ексміністру, його партнеру по агрокомпанії та бухгалтеру. Їм інкримінують привласнення бюджетних коштів, службове підроблення та легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом.

У разі доведення вини підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Ексміністру та його спільникам повідомили про підозру у привласненні понад 5 млн грн грантових коштів на Черкащині

Джерело: zmi.ck.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua