У Смілі облаштовуватимуть могили загиблих військових, які залишилися без родичів

24 червня 2026 р. 16:44

24 червня 2026 р. 16:44


У Смілі могили військових облаштовуватимуть коштом громади

У Смілі підтримали проєкт Програми встановлення надгробних пам’ятників військовослужбовцям, поховання яких залишилися без належного облаштування через відсутність родичів.

Про це повідомили у Смілянській міській раді.

Відповідне рішення підтримали під час громадських слухань. Програма розрахована на 2026–2030 роки та має на меті належне вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули або померли під час проходження служби.

Програма передбачає придбання та встановлення надгробних пам’ятників, проведення монтажних робіт, благоустрій місць поховання, а також забезпечення їх належного утримання.

Фінансування заходів здійснюватиметься за рахунок коштів бюджету Смілянської міської територіальної громади.

Яка ситуація з похованням героїв у Черкасах?

Як «18000» писав раніше, у Черкасах завершують поховання на Алеї героїв через нестачу місць : військових ховатимуть на новому меморіальному кладовищі на вулиці Промисловій.

Нагадаємо, у Черкасах працюють над створенням нового військового кладовища через брак вільної площі на чинному місці поховань та відмову Руськополянської громади передати земельну ділянку.

Депутати Черкаської міської ради 18 вересня ухвалили низку змін до бюджету, спрямувавши 4,2 мільйони гривень на створення військового кладовища .

Також у Черкасах куплять 115 гранітних надгробків для поховань героїв .

Крім цього, до середини квітня планують о блаштувати місця для поховань військовослужбовців на новому кладовищі в Черкасах на вулиці Промисловій.  Його площа складатиме близько трьох гектарів. Водночас під поховання військових спрямують лише частину території.

- На кладовищі, де нині ховають військових, залишилось близько 40 вільних місць. Тому цього тижня «Дорстрой» розпочинає асфальтування, торік знімав і вирівнював ґрунт. Один із восьми секторів огородимо для поховань. Це десь 150–170 місць, – зазначив заступник директора департаменту ЖКК Черкаської міської ради Андрій Наумчук.

Наприкінці травня цього року мер Черкас Анатолій Бондаренко заявив, що військове кладовище відкриють вже незабаром.

У Смілі облаштовуватимуть могили загиблих військових, які залишилися без родичів

Джерело: 18000.com.ua