Понад 459 мільйонів гривень виділили на обладнання для майбутніх ліцеїв

24 червня 2026 р. 17:42

24 червня 2026 р. 17:42


Для шкільної реформи виділили майже 500 мільйонів

Уряд спрямував понад 459 мільйонів гривень на закупівлю сучасного обладнання для закладів профільної старшої школи.

Про це повідомили в Кабінеті міністрів.

Фінансування отримають 85 із 130 майбутніх академічних ліцеїв у 22 областях країни. Решта 45 закладів мають отримати фінансування найближчим часом.

На що витратять кошти?

Гроші витратять на створення STEM‐лабораторій, кабінетів природничих наук, а також придбання сучасного навчального обладнання.

Громади зможуть закупити меблі, мультимедійне обладнання та технічне оснащення для навчальних просторів.

Загалом у 2026 році на оновлення освітньої інфраструктури в межах реформи Нової української школи передбачено 3,2 мільярда гривень. Кошти спрямують для пілотних ліцеїв, гімназій та майбутніх академічних ліцеїв.

Що відомо про академічні ліцеї на Черкащині?

Нагадаємо, у 2027 році в Україні має запрацювати реформа профільної середньої освіти. Вона передбачає перехід на трирічну старшу школу та створення мережі академічних ліцеїв, де учні зможуть обирати профілі навчання й індивідуальні освітні траєкторії.

Реформа означає і зміну самої структури шкіл. Не всі заклади матимуть 10–12 класи: частина залишиться гімназіями, а учнів старшої школи підвозитимуть до академічних ліцеїв у сусідніх громадах.

Як «18000» писав раніше, на Черкащині планують створити 68 ліцеїв у межах освітньої реформи, втім їхня кількість не є остаточною та може змінюватися залежно від потреб громади. Натомість 22 громади можуть залишитися без академічних ліцеїв .

Також відомо, що у Черкасах попередньо планують створити близько 8 академічних ліцеїв . Окрім цього, Перша міська гімназія вже припинила набір учнів до перших класів та реформується в ліцей.

Понад 459 мільйонів гривень виділили на обладнання для майбутніх ліцеїв

Джерело: 18000.com.ua