Укрзалізниця посилює боротьбу із «зайцями» у приміських поїздах

25 червня 2026 р. 09:23

25 червня 2026 р. 09:23


Укрзалізниця посилить контроль за безквитковими пасажирами

Укрзалізниця посилює контроль за безквитковими пасажирами у приміському сполученні та закликає українців сумлінно оплачувати проїзд.

Про це повідомили на сторінці компанії.

Як йдеться у повідомленні, сстатистику проданих квитків використовують для аналізу пасажиропотоку та планування роботи приміських поїздів. Зокрема, від кількості придбаних квитків залежить формування складів, кількість вагонів на маршрутах, доцільність окремих рейсів і навіть збереження зупинок.

Укрзалізниця наголошує, що пасажири, які їздять без квитків, не потрапляють до офіційної статистики. Через це реальна потреба у перевезеннях може бути недооцінена, що ускладнює планування роботи залізниці.

Крім того, безквитковий проїзд створює додаткове навантаження на рухомий склад та погіршує умови поїздок для тих пасажирів, які оплачують проїзд. У компанії зазначають, що саме через неврахованих пасажирів вагони нерідко виявляються переповненими.

Також у компанії повідомили про випадки перешкоджання руху поїздів пасажирами, зокрема тими, які не мали квитків.

Як поїзди курсують Черкащиною?

Раніше «18000» писав, що у літній сезон через Черкащину курсуватимуть додаткові пасажирські поїзди . Зокрема до Чернівців, Чопа та Ясіння.

Натомість поїзд « Стефанія‐експрес », який раніше їхав за Черкас до Івано‐Франківська і навпаки, змінює маршрут.

Відтепер «Стефанія» прямуватиме до Івано‐Франківська з Дніпра і навпаки. У Черкаси поїзд не заїжджатиме. За таким маршрутом потяг курсуватиме щоденно з 28 червня.

Укрзалізниця посилює боротьбу із «зайцями» у приміських поїздах

Джерело: 18000.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua