У Черкасах рок-музикантів фіктивно працевлаштували для уникнення мобілізації

26 червня 2026 р. 15:15

26 червня 2026 р. 15:15


Двоє керівників обласного культурно-мистецького закладу фіктивно працевлаштовували чоловіків до установи, щоб оформити їм бронювання.

Про це повідомили у пресслужбі Управління СБ України у Черкаській області.

Із червня 2024 року учасників одного з відомих українських рок-гуртів оформили на посади артистів-вокалістів музичного лекторію. Насправді вони не виконували своїх посадових обов'язків і не з'являлися на роботі, однак у документах їм нараховували відпрацьовані години та заробітну плату.

Слідство встановило, що банківські картки, на які надходила зарплата, чоловіки передали директору закладу. За версією правоохоронців, саме він привласнював бюджетні кошти.

Судово-економічна експертиза підтвердила, що внаслідок цієї схеми директор незаконно заволодів понад 1,4 млн грн, завдавши збитків обласному закладу культури.

Наразі директору та його заступниці повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення майна в особливо великих розмірах), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) та ч. 1 ст. 209 (легалізація майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

У разі доведення вини їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Черкасах рок-музикантів фіктивно працевлаштували для уникнення мобілізації

Джерело: zmi.ck.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua