Для Чернігівщини розроблять спеціальні податкові умови?

20 листопада 2024 р. 12:22

20 листопада 2024 р. 12:22


Президент України Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський доручив запровадити спеціальні податкові умови для Чернігова. Вони аналогічні до тих, що діють у Харкові. Таким чином хочуть підтримати громади, які перебувають під постійними російськими обстрілами. Про це він повідомив під час представлення внутрішнього плану стійкості України у Верховній Раді.

"Ми застосували заходи спеціальної підтримки нашого Харкова в умовах постійного російського терору, щоб життя залишалось у місті. Це стосується спеціальних податкових умов у Харкові. І це довело свою корисність.

Доручаю розробити аналогічні умови для інших прикордонних міст – для центрів тяжіння на сході України, для Сум, для Чернігова", - зазначив Президент України Володимир Зеленський .

Таке доручення Глава держави дав у рамках реалізації Плану внутрішньої стійкості. Мова йде про сьомий пункт - «Громади».

План внутрішньої стійкості України складається з десяти пунктів: «Єдність», «Фронт», «Зброя», «Гроші», «Енергетика», «Безпека», «Громади», «Людський капітал», «Культурний суверенітет», «Політика героїв». Президент Володимир Зеленський представив зміст Плану під час виступу у Верховній Раді.

Перший пункт – «Єдність». За словами Глави держави, без єдності не може бути необхідних результатів Плану перемоги.

Зокрема, саме завдяки єдності Україна досягла найбільшого рівня близькості з ЄС і НАТО за весь час незалежності. Президент закликав усіх у країні бути найшвидшими в ухваленні та реалізації рішень, необхідних для того, щоб Україна стала найшвидшою у вступі до Євросоюзу.

Другий пункт – «Фронт». Він передбачає конкретні заходи для стабілізації фронту, збільшення технологічності Сил оборони України, спрощення процесів і подолання бюрократії в армії.

Третій пункт – «Зброя». У ньому йдеться про нарощування власного виробництва гармат та артилерійських снарядів, ракет і дронів у співпраці з партнерами. За словами Володимира Зеленського, українська зброя – це одна з основ незалежності.

Четвертий пункт – «Гроші». Йдеться про побудову нової економічної політики, яка базуватиметься на підтримці українського підприємництва, детінізації бізнесу та безпеці його ведення, а також зниженні тиску з боку всіх державних інституцій.

П’ятий пункт – «Енергетика». Він передбачає захист енергооб’єктів, заходи щодо підвищення енергоефективності та раціонального споживання ресурсів. Також ідеться про створення передумов для того, щоб Україна стала енергетичним хабом.

Шостий пункт – «Безпека». У ньому йдеться саме про внутрішню безпеку, яка передбачає впровадження нової системи на загальнодержавному рівні: безпечна область, безпечне місто, безпечна громада. Він також охоплює заходи щодо укріплення державного кордону, детальну роботу з будівництва та реконструкції укриттів.

Сьомий пункт – «Громади». Він базується на створенні системи максимальної ефективності управління у громадах, особливо тих, які прийняли переселенців та релокований бізнес. Також цей пункт передбачає збільшення міжнародного компонента роботи – співпрацю з країнами, які взяли під патронат окремі регіони чи міста. Крім того, передбачене створення спеціальних податкових умов для громад у прикордонних областях.

Восьмий пункт – «Людський капітал». Він містить кілька додатків, які базуються на новій українській політиці щодо відновлення житла, а також національному стандарті безбар’єрності.

Дев’ятий пункт – «Культурний суверенітет». Він передбачає створення великої культурної коаліції та, зокрема, реалізацію формату «культурного Рамштайну», розвиток культурної дипломатії для просування українських наративів через культурні та мистецькі проєкти за кордоном. Передбачено також формування календаря заходів для української культури в усіх регіонах світу з метою системної підтримки українського контенту. Крім того, ідеться про створення сучасних культурних просторів, а також оновлення культурної інфраструктури.

Десятий пункт – «Політика героїв». За словами Президента, саме цей пункт чи не найбільш відповідальний із морального погляду.

Його реалізація має врегулювати перехід із військової служби у статус ветерана. Він містить п’ять спеціальних додатків.

Повністю План внутрішньої стійкості України з усіма додатками буде представлений у грудні цього року. За словами Президента , документ фактично стане першою Українською доктриною, яка має провести державу від війни до миру.

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Для Чернігівщини розроблять спеціальні податкові умови?

Джерело: cntime.cn.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua