На Чернігівщину приїхав відомий кулінарний блогер: оцінював місцеві страви

09 січня 2025 р. 12:15

09 січня 2025 р. 12:15


Клопотенко приїздив на Чернігівщину знайомитися з її кухнею

Щоправда, сам про це у власних сторінках соцмереж загадково мовчить. Натомість про це розповідають чернігівці. Євген Клопотенко поки що встиг побувати у Ніжині, Плисківській громаді, Корюківці тощо.

Як повідомили у Департаменті культури Чернігівської ОДА , відомий український шеф-кухар, ресторатор, громадський активіст і телеведучий Євген Клопотенко розпочав знайомство з гастрономічною культурною спадщиною Чернігівщини.

В програмі ресторатора 2 насичені дні дослідження та вивчення унікальних страв регіону, зокрема тих, що включені до Обласного переліку нематеріальної культурної спадщини Чернігівщини.

Відправною точкою у знайомстві з гастрономічною автентикою регіону стало місто Ніжин, де місцевий краєзнавець та завідувач відділу «Музей історії Ніжина» Сергій Зозуля презентував «Россільник зі свинячими нирками», а також унікальний ніжинський смаколик –  ікру з огірків.

У Ніжинському краєзнавчому музеї імені Івана Спаського також зауважили: 8 січня розмова у місцевому кафе «Автограф» точилася переважно навколо їжі.

«Огірки, традиції, легенди, історії.... Ось такий гість був сьогодні у місті…».

У самому кафе показали автографи відомого ресторатора, в яких він теж згадав огірки, а також спільні світлини, на яких видно - чернігівська кухня таки засмакувала Клопотенку.

«Сьогодні до Ніжина завітав переможець телешоу «Мастершеф», відомий в Україні ресторатор, громадський активіст, блогер та телеведучий Євген Клопотенко. Зустрічав його у Кафе Автограф Ніжин директор краєзнавчого музею Сергій Зозуля, який поділився таємницями ніжинської кулінарії. Дякуємо, що завітали! Завжди раді!❤️».

Спільно з господинями села Сиволож Плисківської громади ресторатор Євген Клопотенко готував особливу страву – кашу «Бабка» за відродженим старовинним рецептом, а також дізнався кілька кулінарних лайфхаків, від місцевих жительок. Страва «Каша «Бабка» включена до Обласного переліку нематеріальної культурної спадщини Чернігівщини.

Корюківська громада вчила шеф-кухаря готувати самобутню страву Корюківського краю «Сировадну», а також презентувала місцеву страву – «Корюківські огірки смажені».

«Кулінарна спадщина є важливим елементом нематеріальної культурної спадщини України. Збереження, відродження та популяризація традиційних рецептів та складників національної кухні мають особливе значення, адже страви, які готували ще наші бабусі, несуть у собі певні архетипи традиційного укладу життя, побуту та господарювання, які були визначальними чинниками формування світоглядних основ української культури та ідентичності», - йдеться у повідомленні департаменту.

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

На Чернігівщину приїхав відомий кулінарний блогер: оцінював місцеві страви

Джерело: cntime.cn.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua