вологість:
тиск:
вітер:
Що таке «Пліч-о-Пліч» та які громади отримають статус форпостів
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка запроваджує експериментальний проект « Пліч-о-Пліч: згуртовані громади » . Його мета — зміцнити співпрацю між прифронтовими громадами-форпостами та тиловими громадами-партнерами.
Проект передбачає створення механізмів співпраці, які допоможуть громадам-форпостам отримувати необхідну підтримку: від гуманітарної допомоги до відновлення інфраструктури, економічного розвитку та покращення якості послуг для місцевих жителів.
– Цей проєкт – про солідарність та взаємодопомогу. Громади-форпости, які знаходяться у 100-кілометровій зоні від лінії зіткнення або кордону з рф, можуть розраховувати на підтримку тилових партнерів у вигляді гуманітарної, соціальної, медичної, логістичної та фінансової допомоги, – зазначив віце-прем'єр-міністр України – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба . – Тепер це можна зробити через укладання спеціальних угод, за якими буде надаватися допомога. Це дозволить відновити інституційну спроможність, підтримати життєдіяльність громад, провести відновлювальні роботи та забезпечити базові потреби людей.
За словами міністра, у рамках першого етапу об’єдналися вже 111 громад, підписавши меморандуми про співпрацю та вибудувавши спільні плани дій. Наступний етап — залучення ще 150 громад, а фінальна мета – забезпечити партнерську підтримку для кожної громади-форпосту.
Постанова також затверджує порядок реалізації експериментального проєкту та типову форму меморандуму про співпрацю між громадами. Учасниками стануть територіальні громади з усіх регіонів України.
Новини рубріки
Лікувальні властивості вод Миргородщини стали відомі завдяки лікарю з Чернігівщини
05 лютого 2025 р. 19:02
У Чернігові відновив рух один з автобусних маршрутів
05 лютого 2025 р. 18:34
Губернатор і перша леді навідалися у дитячий будинок сімейного типу
05 лютого 2025 р. 17:50