На Чернігівщині є великі земляні зайці, які сплять майже півроку та не п’ють воду

23 лютого 2025 р. 11:39

23 лютого 2025 р. 11:39


Вони живуть у норах, активні у сутінках, а на зиму впадають у сплячку (з жовтня/листопада до березня/квітня), заглиблюючись у землю до 2,5 м, а інколи й глибше. На зиму їх вага зменшується майже вдвічі. У теплу пору року перед норою щоденно створюють т.зв. земляний корок, який захищає помешкання від інших хижаків (наприклад, ласок, тхорів, змій, вужів та ін.). За природою харчування – всеїдні: за відсутності зерна, насіння, коріння, кори тощо можуть харчуватись і цвіркунами, кониками, черв’яками та іншою дрібною безхребетною живністю.

Протягом ночі у пошуках їжі можуть проходити до 4 км. За характером – одинаки, агресивно налаштовані до своїх одноплемінників. Міць зубів у них така, що можуть прогризати отвір у бетоні на глибину до 20-30 см або до 50 см у цегляній стіні (спостереження тих, хто тримає таких звірків за домашнього улюбленця). Ще їх називають — тушкани великі. Це — найбільший представник родини «стрибакові» сімейства тушканчикових. За виглядом – нетипові гризуни: мають великі очі, вуха, задні кінцівки та хвіст, довший за тулуб. За інформацією Довідника цікавих фактів та корисних знань ці тваринки води не п’ють: всю необхідну для них рідину отримують з їжі. Можуть стрибати від 1,5 до 3 м у висоту та розганятись до 50 км/год.

Занесені до Червоної книги України. Частіше зустрічаються на луках, перелогах, сухих берегах водойм. В Україні мешкає кілька тисяч особин. На Чернігівщині – переважно у південно-східній частині області.

На Чернігівщині є великі земляні зайці, які сплять майже півроку та не п’ють воду

Джерело: Чернігівщина туристична, за матеріалами wikipedia, dovidka.biz.ua, zooclub.org.ua, довідникове видання «Цікаве про тварин Чернігівщини”

На Чернігівщині є великі земляні зайці, які сплять майже півроку та не п’ють воду

Джерело: cheline.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua