Олігофренія чи алкоголізм? На Чернігівщині чоловіка засудили за неявку до ТЦК

23 лютого 2025 р. 12:16

23 лютого 2025 р. 12:16


Олігофренія чи алкоголізм? На Чернігівщині чоловіка засудили за неявку до ТЦК. Фото ілюстративне

Безобідний, ніколи чужого не візьме,  кажуть земляки  про  38-річного Олександра Атрощенка з села Горбове Куликівської громади.  Навіть чужа людина, глянувши на чоловіка, зрозуміє: з ним щось  не так.

15 січня Куликівський районний суд за ухилення від служби призначив йому три роки позбавлення волі. Однак, враховуючи психічний стан, а також те, що не становить суспільної небезпеки, звільнив  від відбування покарання з випробувальним терміном два роки. Тепер Атрощенко зобов’язаний регулярно відмічатися в  органі пробації  (є така установа, працює від Міністерства юстиції). І зареєструватися у службі зайнятості як безробітний та працевлаштуватися, якщо  буде запропоновано роботу.

На суді вину визнав.  Пояснив, що за повісткою його неодноразово  викликали у військкомат, іноді  там і ночував. Військово-лікарську комісію проходив двічі в Куликівці.  Був визнаний обмежено придатним. Возили  в різні  міста. У військових частинах його не брали через стан  здоров’я. Вкотре прийшла повістка. Повезли в Прилуки, пройшов комісію, сказали: «Нам такого не треба». Доставили назад у Куликівку, дали повістку, щоб з’явився наступного дня.  Розписався за неї, однак наступного дня не поїхав, бо прихворів. У лікарню не звертався, швидку допомогу не викликав, ТЦК не повідомив. Причина хвороби — випив. Згодом приїхав дільничний інспектор поліції,  відвіз у прокуратуру.

Представник Куликівського військкомату розказав суду, що Атрощенко за п’ятьма повістками не з’являвся, тому приїздили до нього додому і привозили в ТЦК.  Возили у військові частини. У навчальних центрах його не приймали. На думку представника військкомату, причина відмови — вживання  Олександром  спиртного. У кожному навчальному центрі є своя приймальна комісія, свої лікарі. Якщо його там не приймають, він залишається в резерві ТЦК.

Куликівський районний суд, аби досконально  у  всьому розібратися,  подав запити.

У довідці від обласної психоневрологічної лікарні сказано: «З 1995 по 2003 рік Атрощенко  обстежувався стаціонарно. Діагноз «Олігофренія в ступені легкої дебільності з емоційно-вольовими розладами». А в документі від куликівської лікарні: «З 2004 року перебуває на обліку в психіатра». За висновком експерта Чернігівської філії Державної установи «Інститут судової психіатрії», має легку розумову відсталість. Документ датований  червнем минулого року.

На запит суду прийшла і  відповідь, що було  вручено  шість повісток на відправлення  до військових частин. За п’ятьма Олександр з’явився. Медики військових частин відмовлялися приймати його через проблеми зі здоров’ям. А одного разу лікар військової частини написав:  «Хронічний алкоголізм з нападом білої гарячки, стан абстиненції».

Батько Олександра помер. Живе з матір’ю.  Вона техпрацівниця в сільській школі.

—  Шахед над селом пролетить, син страхається. Коли їздили на суд, одного разу оголосили повітряну тривогу. Як почув звук сирени, перелякався. Куди його брати, — зітхає 55-річна Антоніна АТРОЩЕНКО. — Способний він до тієї  війни, якщо вдома гвіздка  не заб’є. Куди йому зброю давати. На фронті спужається і побіжить. А вони носять ті повістки без кінця-краю. Суддя спитав у представника військкомату: «Скільки ще приноситимете повістки Саші?» Той відповів: «Доки він військовозобов’язаний».

* * *

Носять  повістки і 47-річному  Володимиру Єгорову з того ж Горбового. Він інвалід третьої групи з 2007 року. Знятий з військового обліку у 2015 році. Батько двох малолітніх дітей і доглядає за дружиною інвалідом першої групи з дитинства (ДЦП).

— У  «Резерв плюс» внесли тільки інформацію про інвалідність чоловіка і дали йому відстрочку на рік. А про те, що я інвалід першої групи і потребую догляду, чомусь не внесли. А це вагоміша підстава.  Хоча ми посилали у ТЦК рекомендованим листом всі підтверджувальні документи. Й усно зверталися до  куликівського військкомату, — обурюється Тетяна ЄГОРОВА, дружина.

P. S. Допоки надходитимуть повістки  давно померлим, загиблим на війні (є такі випадки, і про них «Вісник» писав), тим, у кого є законне право на  відстрочку, і таким, як Олександр  Атрощенко, війську від того користі буде мало. Зростатиме лише  негативна суспільна думка.

Джерело : "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА

"Час Чернігівський" писав про таке:

Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

Олігофренія чи алкоголізм? На Чернігівщині чоловіка засудили за неявку до ТЦК

Джерело: cntime.cn.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua