Інтерв’ю з приводу

21 квітня 2025 р. 11:45

21 квітня 2025 р. 11:45


Вадим ЛАВРІНЕЦЬ, начальник КП «Муніципальна служба правопорядку - ВАРТА» Ніжинської міської ради: «Прагнучи жити за європейськими мірками наші люди нерідко торгують продукцією прямо на землі, ставлять машини на тротуарах чи смітять де попало. Для недопущення цього якраз і існує муніципальна варта…»

-Вадиме Юрійовичу, що наразі являє собою муніципальна служба правопорядку?

- Це комунальне підприємство Ніжинської міської ради зі своїм статутом та повноваженнями, у складі якого працює дев’ять осіб, з них шестеро — мобільнихмобільних інструкторів-ревізорів, які виконують широкий спектр заходів щодо забезпечення охорони публічного порядку на території міста й громади. У їх числі, зокрема, й такі, як контроль за дотриманням природоохоронного та екологічного законодавства, благоустрою територій, чистоти на вулицях, у парках, на прибудинкових територіях та в інших місцях загального користування. У коло наших обов’язків - дотримання правил організації торгівлі, паркування транспорту, забезпечення, в межах своїх повноважень, громадського порядку під час проведення масових заходів, оскільки наразі країна перебуває у стані війни, то це ще й координація спільних заходів з правоохоронними й державними органами в умовах воєнного чи надзвичайного стану тощо.

-Власне, всі ці заходи загальними фразами прописані у ваших статутних документах, а які порушення найчастіше доводиться фіксувати вашим співробітникам?

- Мабуть, все таки це порушення правил благоустрою. Прагнучи жити за європейськими мірками, люди продовжують викидати сміття чи будівельний, господарський непотріб куди завгодно, але тільки не в обладнані для цього й контейнери, створюючи стихійні сміттєзвалища, захаращують вулиці привезеними для власних потреб будівельними чи господарськими матеріалами, смітимо де попало. Якось нам навіть з русла річки Остер довелося витягувати труп тварини. Наразі в громаді проводиться місячник благоустрою, в ході якого містяни можуть безкоштовно звозити весь неліквідний непотріб прямо на територію полігону ТВП. Але ж ні – комунальники не встигають вивозити з майданчиків для збору твердих побутових відходів гілки, рештки рослинності, биту цеглу, пластик та скло, які люди скидають з возиків, з причепів, навіть з багажників автівок прямо біля контейнерів. Тенденція така, що чим далі від центру міста, тим більше ось таких порушень. Мигалівка. Фрунзівка. Круча… Навіть у контейнери біля кладовищ, що встановлені безпосередньо для складування залишків рослинності та штучних квітів з могилок, мешканці прилеглих до них вулиць та будинків зносять свій господарський непотріб…

Ведучи мову про дотримання правил благоустрою не можна обійти питання паркування автомобілів у неналежних для цього місцях – водії ставлять автівки на тротуарах, на алейках біля багатоквартирних будинків, навіть на території дитячих майданчиків. Є багато питань для облаштування зони стихійної торгівлі у неналежних для цього місцях – замість того, щоб цивілізовано торгувати на ринку, люди розкладають свою продукцію прямо на тротуарах, під ногами у перехожих. Але ж, на жаль, знаходяться ті, хто все це купує, мало переймаючись тим, яких кишкових хвороб можуть купити разом із на якусь гривню дешевшим молоком, сиром, куркою чи кроликом…

Буває, що ми проводимо спільні рейди з працівниками правоохоронних органів – по розпиттю спиртних, слабоалкогольних виробів неповнолітнім, у невстановлених місцях, по дотриманню комендантської години, із фахівцями служби ДСНС – по спалюванню пожнивних, господарських решток. Звісно ж, дуже активно співпрацюємо з відділом благоустрою виконкому міської ради, який є нашими найпершими й безпосередніми партнерами, зокрема, і в питанні ремонту фасадів будівель та приведення їх у відповідність до загальноміського дизайн-коду. Є напрацювання по інших напрямках діяльності. Все це дає свої досить непогані результати, поступово люди привчаються до підтримання чистоти та порядку. Власне, це і є нашим кінцевим завданням – змусити містян поважати закони й порядок на території, де вони живуть та працюють. Дуже приємно, якщо люди це розуміють і не доводиться вдаватися до крайніх, каральних заходів, обмежившись тільки суто роз’яснювальними.

Якщо говорити про створення при органах місцевого самоврядування таких служб, як муніципальна варта, то варто зазначити, що наразі вони є майже при всіх міських та багатьох селищних радах. Адже всі ми хочемо жити у комфортних, прийнятних для проживання умовах. У багатьох людей і так пригнічені настрої через війну. А якщо додати до цього проблеми благоустрою й неохайності міста – вони тільки додаватимуться. Але ж нам усім потрібна інша громада – та, що відповідатиме європейським стандартам благоустрою, адже, до всього, наше місто часто відвідують зарубіжні делегації, представників органів місцевого самоврядування багатьох міст-побратимів, які за чистотою та порядком у місті роблять висновок, які ж ми господарі. Отож над цим і працюємо, і будемо працювати в подальшій своїй діяльності.

-Дякую за розмову.

Записала Катерина ГАВРИШ. фото Валерія Кичка

На знімках: В.Ю. ЛАВРІНЕЦЬ; працівники муніципальної варти за роботою.

Реклама

Інтерв’ю з приводу

Джерело: nizhyn.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua