вологість:
тиск:
вітер:
Священник із чернігівського прикордоння розповів, що можна робити з надлишком пасок і яєць
Великдень – улюблене багатьма релігійне свято, до якого українські господині готуються старанно та завчасно: випікають пасочки, розфарбовують крашанки й писанки, а також багато чого варять, смажать, тушкують, коптять. І часом трапляється так, що частувань настільки багато, що не під силу родині з’їсти. Тож і виходить, що пасочки черствіють, а яйця й інші страви псуються. Водночас багато хто переживає: а що ж надалі робити з купою освячених пасочок і продуктів, які на смітник не викинеш.
Звісно, що насамперед господині мають підходити до справи приготування великодніх частувань свідомо. І якщо є надлишки пасок чи інших наїдків, то ними варто ділитися з людьми, які перебувають у скруті.
Але ж що робити, якщо паски вже засохли, а крашанки зіпсувалися? Це питання переадресували отцю Андрію, настоятелю храму Преображення Господнього у місті Сновськ.
« У місті пасками, що пропадають, можна погодувати пташок. Або покришити їх у водойму з проточною водою. Рибки з’їдять ці пасочки, таке допускається. Головне, щоб вода була проточна, а не стояча.
Якщо така ситуація виникає у жителів сільської місцевості, то можна пасочку, що псується, віддати курочкам. Можна давати й тваринкам, які дають молочко. Але ж цілу паску корові не даси. Бо це тварині не на користь. Шматочок, звісно, можна.
Собаці давати паски не можна. І котикам також не бажано.
Шкарлупою освячених яєць можна вдобрювати квіточки чи закопати під фруктові дерева. Це природні процеси і це нормально. Жодного гріха чи чогось поганого в цьому немає. У такий спосіб ці рештки приноситимуть користь і не будуть зневажені, бо не опиняться під ногами чи десь на смітнику », – в коментарі для «ЧЕЛАЙН» пояснив отець Андрій.
Ірина Осташко

Новини рубріки

На Чернігівщині очікуються сильні заморозки - попередження синоптиків
22 квітня 2025 р. 19:17

Фінансова грамотність для всіх: поради від чернігівських фахівців (Відео)
22 квітня 2025 р. 18:51

Про війну, психологічні травми та людські переживання — інтерв’ю
22 квітня 2025 р. 18:45