вологість:
тиск:
вітер:
У Чернігові був готель, у якому зупинявся Тарас Шевченко
Нещодавно ми розповідали про готель братів Бодаєвих у Чернігові, який працював у Чернігові на початку ХХ сторіччя. Між тим, це був аж ніяк не єдиний готель, що функціонував у Чернігові в той час. Зокрема, одним із перших чернігівських готелів був «Царьград».
Розташовувався він у центральній частині Чернігова та розміщувався на першому поверсі будинку Гурвіча, тобто власного приміщення не мав. До того ж, у приміщенні, де він розташовувався, були інші заклади зі сфери обслуговування.
За словами кандидата історичних наук Максима Блакитного, в назві готелю невипадково відчувається імперське відлуння і водночас релігійна складова, бо ще з давніх часів побутувала теорія, що Москва – третій Рим.
« То був активний період російсько-турецьких воєн XVIII – XIX сторіччя. Амбіції Росії захопити мусульманський Стамбул – столицю Османської імперії (колишній Константинополь, столиця християнської Візантійської імперії) – проявилися і в назвах. Це невипадково, бо тоді територія України також була окупована Росією.
Перший Рим впав, як і другий Рим – Константинополь, а амбіції, що Москва – наступний «Рим», нікуди не зникли. І в ті часи через назву намагалися впроваджувати потрібний наратив, психологічно впливати на мешканців міста і тих людей, які там проживали, або гостей », – зазначив Максим Блакитний.
Історик також пояснив, що наприкінці ХІХ сторіччя – на початку ХХ популярністю серед мешканців міста цей заклад не дуже користувався, більш популярними були інші готелі – «Гранд готель», «Олександрівський».
« Популярність «Царьграда» підупала. Ймовірно, інші готелі надавали більш якісні послуги. Можливо, для клієнтів інші готелі були більш привабливі.
До речі, в тодішній пресі заведено було зазначати про офіційні візити службовців різного рівня. То в газетах писали, що, наприклад, приїхав такий-то чиновник і зупинився в такому-то готелі. А через кілька днів могла бути оприлюднена інформація, що виїхав із такого-то готелю.
Загалом найвідомішою людиною, яка зупинялася в готелі «Царьград», був Тарас Шевченко », – згадав Максим Блакитний.
До наших днів не зберігся не лише готель, а й будівля, в якій він розташовувався.
Приватний готельний бізнес був ліквідований у 20-х роках ХХ сторіччя за радянської влади, а потім у період бойових дій Другої світової війни відбулися суттєві пошкодження центральної частини міста. Зокрема, була зруйнована будівля, де розташовувався згаданий готель.
Ірина Осташко

Новини рубріки

Коктейль із літнього тепла та весняного дощу з грозами: погода вихідними на Чернігівщині
02 травня 2025 р. 18:05

У лікарні зупинилося серце військового з Чернігівщини
02 травня 2025 р. 18:05

На Чернігівщині затримали нетверезого тракториста-рецидивіста
02 травня 2025 р. 17:12