вологість:
тиск:
вітер:
Велоінфраструктура в Ніжині: що кажуть чиновники
У межах рубрики "Запитай владу" на сторінці Facebook Ніжинської міської ради, ніжинка поцікавилася , чи можлива наявність гарної велоінфраструктури в Ніжині, особливо в центрі. Як відповіли представники влади — читайте далі.
Вибір між школами, лікарнею, водопостачанням і велоінфраструктурою — очевидний
"Так, гарна велоінфраструктура в Ніжині цілком реальна і вже закладена як один із пріоритетів стратегії громади. Першим кроком стала розробка Концепції розвитку велоінфраструктури за підтримки Bike City Consulting. Без чіткого бачення важко щось реалізовувати в просторі.
На жаль, війна внесла свої корективи: частина фахівців мобілізована, держава забрала силове ПДФО — третину бюджету громади. Тому навіть такі реальні завдання для розвитку велосипедного Ніжина, як оновлення доріг, розмітка та інтеграція з іншими видами транспорту, потребують додаткового фінансування. Коли вибір стоїть між школами, лікарнею, водопостачанням і велоінфраструктурою — пріоритет очевидний. Проте ми не зупиняємося! Активно шукаємо партнерів та грантові можливості, щоб поступово втілювати нашу мрію — зробити Ніжин велосипедною столицею України", — розповіла головна спеціалістка відділу міжнародних зв’язків та інвестиційної діяльності Катерина Гуторка .
Також вона закликала приєднуватися до щорічного велопробігу, купувати велосипеди українського виробника та популяризувати велоспорт.
Проєкти є, немає фінансування
Відповідь в.о. начальника управління житлово-комунального господарства та будівництва Світлана Сіренко розповіла, що проблема впорядкування руху велосипедистів у Ніжині перебуває на постійному контролі міської влади. Починаючи з 2021 року, розробили кілька проєктів організації дорожнього руху на окремих ділянках вулично-дорожньої мережі міста з виділенням велосипедних доріжок.
Зокрема, передбачено:
- розширення проїзної частини вулиць;
- зміну конфігурації перехресть;
- оновлення організації дорожнього руху загалом.
"Для реалізації цих проєктів необхідне суттєве фінансування, адже йдеться про реконструкцію вулично-дорожньої мережі. На жаль, у період воєнного стану такі витрати неможливі. Ми розуміємо потребу в безпечному русі для велосипедистів, тому продовжуємо технічну підготовку та планування, аби реалізувати проєкти, коли це стане можливим", — наголосила Світлана Сіренко .
Як повідомляв MYNIZHYN , 8 травня працівники КП "ВУКГ" висадили на Алеї Шевченка анемони, гейхери, астільби, лілійники, проте не минуло й двох днів, як частина цих квітів зникла — одні ямки.

Новини рубріки

Нічна трагедія на Ічнянщині: внаслідок ДТП загинув водій, авто згоріл
12 травня 2025 р. 11:02

Батько на папері: з’явився після загибелі сина
12 травня 2025 р. 10:54

Електросамокати у Чернігові: чи зручні вони для міста, а місто для них?
12 травня 2025 р. 10:54