Електросамокати у Чернігові: чи зручні вони для міста, а місто для них?

12 травня 2025 р. 10:54

12 травня 2025 р. 10:54


У Чернігові електросамокати стали популярними кілька років тому

У Чернігові електросамокати стали популярними кілька років тому. Це швидкий та екологічний засіб пересування. Але чи пристосований Чернігів для їзди на ньому? Власник електросамоката Олександр каже:

Помірно пристосований, тому що центр міста дуже кишить велодоріжками і в принципі можна спокійно їздити. Але як тільки виїжджаєш за центр, там нема велодоріжок і треба їхати по дорозі. А по дорозі не зовсім зручно їхати. Тому що десь не можеш поїхати вперед, треба переходити. Десь треба через пішохідний перехід переходити чи підземний.

Олександр

А власниця електросамокату Анастасія каже: Чернігів пристосований для цього транспорту десь так само, як для велосипедів.

Єдине, що нас відрізняє – це відстань від колес до корпусу. І інколи трошечки незручно скатувати самокат із високих бордюрів. Тому я дуже радію, коли на більш нових велодоріжках скошений бордюрчик низенький, це набагато зручніше.

Анастасія

Серед пішоходів та водіїв часто зустрічається негативне ставлення до «двоколісних» і почасти воно виправдане. Втім, з роками це відношення змінюється.

Раніше дуже багато водіїв узагалі не розуміли самокати. Зараз, мені здається, вже трошки пристосувалися. І менше самокатчиків-суїцидників, які їздять по 60 км на годину, на червоне світло, їздять по тротуарах 60 км на годину. Але все ще вони залишаються, бо є багато людей, які купують самокати. Не знають правил дорожнього руху і через це страждає, так би мовити, все суспільство самокатчиків, - говорить Олександр.

Окремо самокатники відмічають: багато пішоходів також ігнорують правила.

Я так думаю, люди у нас мають потаємну мрію пройтись у гарних сукнях чи костюмах по червоній доріжці, але червона доріжка у Чернігові – це велодоріжка, вона не для ходьби, вона для того, щоб по ній їздити, - каже Анастасія.

Ми вирішили запитати у містян, як вони ставляться до самокатників і ось що почули:

Здебільшого гарно ставлясь, тому що якщо це доросла людина, яка знає правила дорожнього руху, то питань нуль до неї. Але є люди, які не знають і їздять дуже швидко. Це наражає на небезпеку всіх, тут не дуже гарно. Тому 50 на 50.

Як водій я можу сказати, що стикалась і класно, коли було б доріжок більше. Це перше. Друге – це самокатчики не дуже відповідальні люди, тому що самокати у нас валяються де попало, і на дахах уже знаходили… ну, такі от самокатчики у нас. А справді це класно, але для них обов’язково має бути велосипедна доріжка, бо на дорогах це (діти особливо) небезпечні. Як для себе, так і для водіїв. Дуже страшно, коли думаєш, що за них можна сісти у тюрму.

Ну, не дуже, бо вони не дивляться, куди їздять. Бувають і випадки, коли на людей можуть наїжджать. Не дуже я до них ставлюсь.

На Чернігівщині, за інформацією поліції, ДТП за участі електросамокатів небагато. Але правоохоронці наголошують: керування цим транспортом потребує відповідальності і знання правил дорожнього руху.

У Чернігівській області щороку реєструють одиничні ДТП за участі електросамокатів. Разом з тим, керування персональним електротранспортом вимагає уваги та пильності, адже правила дорожнього руху є обов’язковими для всіх учасників дорожнього руху. Керувати самокатом рекомендується з 14 років. Ваш самокат повинен бути справним, обладнаним звуковим сигналом та світловідбивачами для видимості в темний час доби, - каже Наталія Слабеняк, речниця Нацполіції у Чернігівській області.

***

Час Чернігівський писав про таке :

Схожі новини

Електросамокати у Чернігові: чи зручні вони для міста, а місто для них?

Джерело: cntime.cn.ua