Військова пам’ять: де в Чернігові з’являться меморіальні комплекси, присвячені загиблим військовим (Відео)

12 травня 2025 р. 17:29

12 травня 2025 р. 17:29


Вшанувати Героїв і зберегти пам’ять про них. У Чернігові відбувся круглий стіл на тему «Військова пам’ять: виклики сьогодення». Під час зустрічі були присутні історики, військові, ветерани та громадські діячі.

Вадим Медвідь від перших днів повномасштабного вторгнення став на захист України. Під час виконання бойового завдання отримав тяжке поранення – втратив дві ноги. Він, як ніхто, знає про важливість збереження військової пам’яті, аби зберегти подвиг наших захисників для нащадків.

«Від лютого до травня був у Чернігівській області. Я родом із Куликівки, тому спочатку був тут, а потім перевівся в 54-ту бригаду на схід, і в червні я вже був у Донецькій області. Військову пам’ять обов’язково треба зберігати, просувати, ставити великі меморіали. Ми то знатимемо, щоб наші діти, внуки знали, ходили та бачили фотографії цих Героїв. Це неможливо втратити, щоб ми втратили, щоб ми забули таких, як я, і тих, хто загинув за незалежність України.»,- Вадим Медвідь, ветеран російсько-української війни

Присутні під час круглого столу наголошували на потребі комплексної роботи щодо збереження матеріалів про сучасну російсько-українську війну. Зокрема, обговорювалося створення і Книги пам’яті, проте наразі її створити неможливо, оскільки війна триває.

«Зараз треба зберігати всі фотокартки, всі відео цих людей. Це надзвичайно важливо, я закликаю, щоб це все робилось і не по громадських організаціях, це треба. Наприклад, нести до Чернігівського обласного історичного музею. Тим більше, там хороші експозиції, і там можна цю базу даних робити. Вони охоче це все візьмуть. І ми знаємо, що точно воно буде збережено.»,- Сергій Бутко, співробітник Українського інституту національної пам’яті

Наразі в Чернігові триває обговорення щодо створення меморіального комплексу біля Катерининського собору. Попередньо він складатиметься з трьох об’єктів.

«Перший об’єкт – це стіна пам’яті з інформаційних стендів про всіх загиблих Героїв, дуже стисла інформація, хто загинув із Чернігівської міської громади. Друге – це інформаційний блок сенсорний, де буде інформація про всіх захисників і захисниць України з Чернігівської області. І третє – це меморіальний знак якраз на честь борців, які боронять нашу державу.»,- Сергій Бутко, співробітник Українського інституту національної пам’яті .

Після закінчення війни обговорюється встановлення монументу з фотографіями загиблих Захисників біля Болдиної гори в Чернігові.

Журналіст: Оксана Замятіна

Оператор: Сергій Бутько

Військова пам’ять: де в Чернігові з’являться меморіальні комплекси, присвячені загиблим військовим (Відео)

Джерело: cheline.com.ua