Пошук роботи чи власна справа: які професії найзатребуваніші на Чернігівщині сьогодні (Відео)

17 травня 2025 р. 19:22

17 травня 2025 р. 19:22


«Вирішила прийти, бо шукаю роботу, оскільки я стала на облік у центрі зайнятості. Здається, тут цікаво, і я знайду щось.»,- Ірина Коренєва, переселенка з Семенівської ТГ

Ірина Коренєва нещодавно переїхала до Чернігова з прикордонної Семенівської громади. Там вона працювала діловодом, проте під час одного з ворожих обстрілів її житло було повністю знищене. Тепер тут, у Чернігові, жінка намагається влаштувати своє життя та наполегливо шукає роботу.

«Я з Чернігівської області, село Заріччя на прикордонні. Житло зруйноване 11 вересня 2024 року. Держава мені надала сертифікат, і ми 12 березня в Чернігові придбали житло. Там я жила на орендованій квартирі, в селі нема можливості. Наше село знищено уже майже повністю.»,- Ірина Коренєва, переселенка з Семенівської ТГ

Із метою пошуку роботи жінка прийшла на ярмарок вакансій, ініційований Державною службою зайнятості по всій країні. На Чернігівщині такий ярмарок відбувся в Ніжині, Прилуках і Чернігові.

«Після повномасштабного вторгнення такий масштабний захід організований уперше. Цей захід організовано за сприяння служби зайнятості, до якого залучено максимально ринкоутворюючих роботодавців міста Чернігова, а також залучили тих людей, які перебувають на обліку в службі зайнятості або не перебувають.»,- Світлана Серп, керівник Чернігівської філії Чернігівського обласного центру зайнятості

Зокрема, на ярмарку в Чернігові було представлено 16 підприємств області різних галузей.

«Підприємство уже працює понад сто років, більше як 30 років ми займаємось експортом. І головним питанням і проблематикою підприємства завжди був персонал. Або швачка, або оператор швацького обладнання, це механік, це маркетолог, СММ. Зараз дуже багато вакансій і на нашому підприємстві, і на будь-якому іншому, особливо на швейному виробництві.»,- Наталія Романовська, директор швейного агентства «Елегант»

«Це фрезерувальники, токарі, електрики, електромонтери, газозварювальники.   Потребує також і легка промисловість, харчова промисловість потребує пекарів, тісторобів. Вакансій достатньо на сьогодні, щоб знайти собі роботу.»,- Світлана Серп, керівник Чернігівської філії Чернігівського обласного центру зайнятості

Наразі важливу увагу приділяють руйнуванню стереотипів у професіях. Тому підприємці, а також власне центр зайнятості організовують різноманітні курси для опанування нових професій.

«Насамперед потребують наші роботодавці працівників на тих вакансіях, де раніше здебільшого працювали чоловіки. Зараз Державна служба зайнятості розробила певний нормативний документ, що сприяє саме навчанню жінок цих професій. Це 31 професія, яку раніше вважали суто чоловічою.»,- Світлана Серп, керівник Чернігівської філії Чернігівського обласного центру зайнятості

«У 2022 році ми створили соціальний проєкт, ми зробили школу перепідготовки спільно з центром зайнятості для людей, які хочуть отримати іншу спеціалізацію або підвищити свою кваліфікацію.»,- Наталія Романовська, директор швейного агентства «Елегант»

Із 2022 року багато жителів Чернігівської області відкрили власні справи за допомогою урядового проєкту «єРобота».

«Програма «Власна справа» запрацювала з липня 2022 року, для військовослужбовців і членів їхніх родин – із травня 2023-го. Наразі ми вже маємо приблизно 500 переможців. Цього року в нас спостерігається дуже гарний приріст, попри те, що ми зараз перебуваємо на прифронтовій території. У нас гарний приріст за грантами для учасників бойових дій, хлопці повертаються з фронту, їм дуже важко пристосуватися до звичайного життя. Хлопці або відкривають СТО, бо вони вже із заплющеними очима можуть перебрати машину, або вони ідуть у грумінг чи салон краси, вони самі перенавчаються і відкривають це.»,- Вікторія Авілова, начальник відділу реалізації проєктів офісу «Зроблено в Україні»

У ярмарку також взяли участь навчальні заклади міста, представники яких розповіли про освітні можливості для дорослих і провели майстеркласи.

«У нас постійно відбувається навчання дорослого населення. Це і курси перепідготовки, і підвищення кваліфікації, це і програма за сертифікатами, за ваучерами.»,- Вікторія Малофеєнко, керівник закладу освіти «Чернігівське вище училище побутового обслуговування»

Станом на 1 травня 2025 року в Чернігівській області налічувалося 4,9 тисячі безробітних, серед них 4 тисячі – це жінки.

Журналіст: Оксана Замятіна

Оператор: Сергій Бутько

Пошук роботи чи власна справа: які професії найзатребуваніші на Чернігівщині сьогодні (Відео)

Джерело: cheline.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua