вологість:
тиск:
вітер:
«Спершу хотів тікати, зараз моє бажання – служити»: як на Чернігівщині навчають новобранців (Відео)
« У перший день я уже хотів «дєлать ногі» звідси, а зараз уже розумію, що нікуди не піду, адже згідно із законом я буду в СЗЧ, для мене все буде закрито, а поки я тут – все добре, можна служити»,- Євген – військовослужбовець Збройних сил України .
Євген – новобранець у лавах Збройних сил України, наразі чоловік готується до проходження базової військової підготовки в одному з навчальних центрів на території Чернігівщини. Він зізнається, що в перший день, коли він сюди потрапив, планував самовільно покинути навчальний центр через моральну неготовність служити. Утім, тепер чоловік від цієї ідеї відмовився. Євген розповідає, що під час триденної адаптації, яка передувала початку проходження базової військової підготовки, завдяки роботі з психологами та побратимами йому вдалося заспокоїти свої переживання й усвідомити своє місце в армії.
« Нам розповідали, як і що, привчали до режиму, підйом, шикування, бо я не служив і не знав цього. А наразі адаптуємося»,- Євген – військовослужбовець Збройних сил України .
Військовослужбовець 242-го центру підготовки підрозділів із позивним Скіф розповідає, що триденна психологічна адаптація, що передує базовій військовій підготовці, – це нововведення в армії, утім, саме воно допомагає цивільним частково призвичаїтися до військового життя.
« Ми здійснюємо адаптацію цивільного безпосередньо до військового життя, тобто здійснюємо так званий перехід. Намагаємося робити це пом’якшено, тобто максимально зробити так, аби людина не відчувала стресу під час переходу від цивільного життя до військового – це наше основне завдання.
Ця підготовка, так звана адаптація, відбувається за три доби перед початком базової військової підготовки. Тобто коли рота сформувалася, в цей момент уже починається безпосередньо виконання цих заходів адаптації. Загалом ця підготовка відбувається перед нульовим днем, тобто з нульового дня починається відлік проходження базової загальної військової підготовки»,- СКІФ – військовослужбовець 242-го центру підготовки підрозділів ОК «Північ» .
Під час триденної адаптації з новобранцями працюють представники Українського інституту національної пам’яті, вони проводять історичні лекції, представники центрів військового забезпечення допомагають владнати юридичні та побутові питання, а цивільні та військові психологи проводять тренінги задля поліпшення морального стану військових.
« На сьогодні психологічна підготовка є такою ж невід’ємною частиною бойової підготовки, як ті бойові навички, які отримують бійці протягом проходження базової загальної військової підготовки. Тому що психологічний стан не можна відокремити від загального стану»,- Олександр Чеван – військовослужбовець 77-го Центру психологічної підтримки ОК «Північ» .
« Це дуже важливо, адже вони з цивільного життя переходять у військове. У більшості випадків у них не було цього досвіду – це по-перше. А по-друге, у них дуже багато страхів і переживань, а коли людина не обізнана, то вона собі може вигадати щось неіснуюче, адже катастрофічне мислення присутнє у кожного з нас»,- Олександр Демчук – військовослужбовець 77-го Центру психологічної підтримки ОК «Північ» .
Андрій та Олег – новобранці у лавах Збройних сил України. Чоловіки діляться, що після прибуття на територію навчального центру відчували схвильованість і невизначеність, адже вперше потрапили з цивільного життя у військове. Утім, завдяки заходам, які проводили під час проходження триденної психологічної адаптації, їм вдалося заспокоїти свої переживання, усвідомити себе на новому місці, познайомитися з побратимами та частково підготувати себе морально до військової служби.
« Спершу я трохи нервував, адже мені було все незрозуміло, бо це нові люди, нова обстановка, все по-новому. Але звикаєш потроху: з хлопцями познайомився, командири всі, взводні, ротні – всі дуже гарні люди, тут хороше ставлення»,- Андрій – військовослужбовець Збройних сил України .
« Не було мотивації, було страшно, переживання сильні були. А от коли я потрапив сюди, то все якось налагодилося, все стало на свої місця»,- Олег – військовослужбовець Збройних сил України .
Військовослужбовець Збройних сил України з позивним Бровар постійно контактує з новобранцями. За його словами, три дні психологічної адаптації позитивно впливають на військових, адже дають їм усвідомлення того, що вони вже не цивільні, відтепер вони – воїни Збройних сил України.
« Бійці прийшли з дому, вони не були підготовлені, не були налаштовані тут працювати, служити, але ми з ними працюємо, розмовляємо, до кожного шукаємо свій підхід, аби вони були вмотивовані.
Вони вже більше відійшли від того життя, яке в них було, і поступово звикають до нового життя – у Збройних силах України»,- БРОВАР – військовослужбовець Збройних сил України .
Журналіст Таліна Тарасенко
Оператор Сергій Бутько

Новини рубріки

Ознаки старіння та догляд за літніми вихованцями
19 травня 2025 р. 19:30

Від мереживних будинків до церков: особливості дерев’яної архітектури Седнева (Відео)
19 травня 2025 р. 19:07