Звільнення мобілізованого працівника: що потрібно знати

04 липня 2025 р. 19:58

04 липня 2025 р. 19:58


Мобілізовані працівники мають право на збереження посади до звільнення з військової служби. Чи є винятки та за яких умов з мобілізованим працівником може бути розірваний трудовий договір – роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.

Чи може роботодавець зі своєї ініціативи звільнити мобілізованого працівника

Ні. За таким працівником зберігається місце роботи та посада до фактичного звільнення з військової служби. Це стосується всіх підприємств, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Але є виняток, це:

  • призов або мобілізація роботодавця – тільки якщо роботодавець фізична особа-підприємець;
  • ліквідація підприємства.

У яких випадках можна розірвати трудовий договір з мобілізованим працівником

  • за бажанням самого працівника;
  • за угодою сторін – ініціатором повинен виступати працівник.

Як мобілізованому працівнику звільнитись за власним бажанням

  • подайте заяву про звільнення будь-яким зручним способом – електронною поштою, поштовим відправленням, через довірену особу;
  • дочекайтесь наказу про звільнення. Роботодавець має внести відповідний запис в трудову книжку (якщо вона зберігається у роботодавця);
  • отримайте документи – трудову книжку, копію наказу про звільнення та розрахунковий лист. За потреби їх можна надіслати поштою;
  • отримайте розрахунок – роботодавець зобов’язаний здійснити його у день звільнення.

Де отримати юридичну підтримку

Кожна людина може отримати безоплатно консультацію юриста від системи надання безоплатної правничої допомоги. Юристи проконсультують щодо трудових прав мобілізованого працівника та як діяти у разі їх порушення.

Деякі категорії людей також мають право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду. Це ВПО, діти, люди з низьким доходом (працездатні – з доходом до 6 056 грн/міс.; пенсіонери (за віком, вислугою років) – 4 722 грн/міс.; з інвалідністю – якщо пенсія чи соцдопомога до 6056 грн), ветерани війни (інші категорії наведені у статті 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу»).

Юристи детально вивчать ваші обставини, за потреби складуть та подадуть до суду заяву і представлятимуть ваші інтереси у суді.

Реклама

Звільнення мобілізованого працівника: що потрібно знати

Джерело: susidy.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua