вологість:
тиск:
вітер:
Немає тихого місця: Чернігівщина перебуває під систематичним ворожим прицілом
Навіть найменші населені пункти нашої області залишаються під загрозою. Події останніх тижнів доводять: безпечних територій в Україні зараз немає. Кожному важливо бути пильним, берегти себе і дітей та вчасно реагувати на тривоги.
Удар по групі людей на Сновщині: загиблі та поранені
Пізно ввечері 22 червня ворог підло вдарив по групі цивільних на околиці Нових Боровичів (Сновська громада). Спершу розвідувальний дрон помітив скупчення людей, а за кілька хвилин ударний безпілотник завдав смертельного удару.
На жаль, в результаті цього загинуло двоє дорослих чоловіків (одному з них виповнилося лише 21 рік), а одинадцятьох (серед них четверо підлітків 15-16 років) ушпиталили з пораненнями середньої тяжкості та тяжкими травмами.
Це не був випадковий приліт, це був цілеспрямований удар по цивільних. Ворожа тактика «побачив – знищив» тепер загрожує кожному на відкритому просторі, навіть у глибокому тилу.
Поранення дитини на Корюківщині
Через декілька днів ще один тривожний випадок стався у сусідній Корюківській громаді. По обіді 28 червня в Олександрівці 11-річний хлопчик знайшов на вулиці невідомий предмет, схожий на трубку, який згодом вибухнув просто у нього в руках. Дитину ушпиталили з множинними осколковими пораненнями.
Цей випадок є нагадуванням для всіх дорослих: пояснюйте дітям небезпеку будь-яких підозрілих предметів. Безпека дітей – у нашій пильності й уважності!
Кордон близько – небезпека всюди
Варто пам’ятати: відстань від Нових Боровичів до кордону з росією – лише близько 12 км. Від Олександрівки до найближчої точки на україно-російському кордоні – трохи більше 40 кілометрів. З огляду на війну, яка триває в Україні ось уже більше трьох років, та географічне розташування Чернігівщини, варто розуміти, що перебуваючи навіть далі від кордону не можна відчувати себе у безпеці. Ворог підступний і б’є там, де найменше чекають.
Жорстокі уроки, які неможливо ігнорувати
Слід пам’ятати:
1. «Тилових» сіл більше не існує. Скупчення людей будь-де, навіть на околиці села, – смертельно небезпечні.
2. Сигнал тривоги – закон: не ігноруйте повітряну тривогу ніде і ніколи. Шукайте сховище при першому ж сигналі, бо пізніше може бути пізно.
3. Пам'ятайте про БпЛА: уважно оглядайте небо, уникайте відкритих місць і скупчень без нагальної потреби. Ворожий безпілотник може бути непомітним, але смертоносним.
4. Вибухонебезпечні предмети сьогодні можуть бути скрізь. Не підходьте, не торкайтесь, не переміщуйте жодних невідомих предметів! Негайно повідомляйте про знахідку поліцію (102) або ДСНС (101). Навчіть цьому своїх дітей!
5. Пильність – зброя кожного. Наша обережність, дотримання правил безпеки та поширення цих знань серед близьких – це те, що рятує життя тут і зараз.
6. Не забуваємо дякувати нашим екстреним службам, які першими приходять на допомогу і рятують життя. Від їхньої роботи і нашої пильності залежить безпека всієї громади.
БпЛА почали розкидати гранати уповільненої дії
У соцмережах масово ширяться повідомлення-застереження про те, що росіяни в ході вильотів безпілотників на територію Чернігівщини почали застосовувати небезпечні боєприпаси. Повідомляється, що вже є постраждалі на Варвинщині та в Прилуках.
Керівник прилуцьких рятувальників Андрій Ткаченко повідомляє: «Ударні дрони типу Shahed/Герань-2 під час прольоту будь-де на маршруті скидають вибухонебезпечні предмети. Боєприпас являє собою осколкову гранату з уповільнювачем. Час самоліквідації – до години».
Географічне положення Менщини та порівняно невелика відстань від неї до україно-російського кордону наводить на думку, що існує високий ризик того, що небезпечні «подарунки» цілком можуть бути розкидані і на нашій території. Тож розгляньте уважно фото і будьте обережними. Якщо доведеться натрапити на них, то оминайте і в жодному разі не беріть до рук.
Міна "пелюстка"
Побачивши підозрілий предмет, в жодному разі не слід чіпати його – натомість треба відійти якомога далі. Потім – зателефонувати до ДСНС або поліції за номерами 101, 102 або 112 та застерегти інших людей.
До того ж почався грибний сезон. Лисички манять людей у ліс. Але там чаїться замаскована небезпека. Один з грибників на Городнянщині повідомив, що бачив на лісовій стежці кілька «пелюсток». Дякувати Богу, вчасно їх помітив і не наступив. А у високій траві помітити небезпеку надзвичайно складно.
Не чіпайте таких предметів!
«Пелюстки» – це протипіхотна міна радянського виробництва, яка залишається на озброєнні рф. Її важко виявити через майже повну відсутність металу в складі боєприпасу. Зустріч з «пелюсткою» часто буває фатальною, адже снаряд активується при мінімальному натисканні, а сила детонації достатня, щоб спричинити серйозні травми кінцівок.
Тож, збираючись по гриби, двічі подумайте: ліси прикордоння можуть таїти смертельну небезпеку. Особливо ті масиви, що розташовані у бік кордону з агресором.

Новини рубріки

Чернігівщина посідає перше місце по Україні за кількістю об’єктів природно-заповідного фонду
13 липня 2025 р. 18:20

Чернігівщина — лідер України за кількістю об’єктів природно-заповідног
13 липня 2025 р. 18:00

Що розказали представники Чернігівщини про конференцію в Римі: враження і результати
13 липня 2025 р. 17:35