Нацбанк випустив нові пам’ятні монети, присвячені Сумщині та Чернігівщині

06 червня 2026 р. 17:14

06 червня 2026 р. 17:14


Національний банк України ввів в обіг дві нові пам’ятні монети номіналом 10 гривень із серії «Ми сильні. Ми разом», присвячені Сумській та Чернігівській областям.

Нові монети покликані вшанувати мешканців прикордонних регіонів, які одними з перших зіткнулися з повномасштабним російським вторгненням і продемонстрували стійкість та незламність, повідомили в установі.

Голова НБУ Андрій Пишний наголосив, що серія «Ми сильні. Ми разом» є своєрідним літописом української єдності, а нові монети символізують вдячність жителям Сумщини та Чернігівщини за їх мужність і внесок у захист держави.

На реверсі монет зображено стилізовану карту Україну з виділенням відповідної області. Аверс з виділенням відповідної області. Аверс залишається традиційним для обігових монет номіналом 10 гривень зразка 2018 року – із Державним Гербом України, номіналом та роком карбування.

Нацбанк випустив нові пам’ятні монети, присвячені Сумщині та Чернігівщині

Монети виготовлені зі сплаву на основі цинку з нікелевим покриттям і є повноцінним платіжним засобом на території України. Ними можна розраховуватися без будь-яких обмежень за номінальною вартістю.

У готівковий обіг поступово введуть по два мільйони монет кожного виду. Також частину тиражу випустять у спеціальних роликах по 25 монет. Тираж таких роликів становитиме 15 тисяч екземплярів для кожної монети.

Придбати колекційні ролики можна буде через інтернет-магазин НБУ та банки-дистриб’ютори після початку офіційного продажу.

Нацбанк випустив нові пам’ятні монети, присвячені Сумщині та Чернігівщині

Джерело: cheline.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua