У селі на Чернігівщині радянська влада перетворила церкву на зерносховище

22 червня 2026 р. 10:48

22 червня 2026 р. 10:48


У селі Вербівка біля Ріпок у 1875 році на честь великомученика Георгія Переможця була збудована церква. За часів радянської влади храм перетворений на зерносховище (доволі популярна практика тих часів). Із внутрішнього оздоблення церкви було знищено іконостас та кіоти з іконами.

У селі на Чернігівщині радянська влада перетворила церкву на зерносховище

Однак збережено дуже чудові розписи на стінах та стелі, хоча і не в ідеальному стані. Дані розписи чекають професійної реставрації з боку волонтерів чи меценатів, бо маленька громада прикордонного села сама таку процедуру оплатити не може.

У селі на Чернігівщині радянська влада перетворила церкву на зерносховище

Храм відновив свою діяльність в часи ІІ світової війни, і з тих часів не прийняв свого функціонування.

Джерело: Сіверські церкви

У селі на Чернігівщині радянська влада перетворила церкву на зерносховище

Джерело: cheline.com.ua