«Раніше стільки хижаків не було»: села на Чернігівщині потерпають від лисиць

22 червня 2026 р. 16:29

22 червня 2026 р. 16:29


Одна з проблем, яку доводиться вирішувати в селах на Чернігівщині, – це хижі тварини, популяція яких стрімко зросла після повномасштабного вторгнення, адже заборона на полювання залишається чинною.

Певним чином ситуацію намагаються вирішити, але особливого результату це не дає.

« Проводили облави, було звернення до міської ради, а міська рада вже зверталася до мисливців. Облави були весною. Але ж все одно всіх лисиць не постріляєш. Раніше стільки тварин не було.

Ці тварини нічого не бояться, можуть забігати у двір, можуть курочку вкрасти.

Люди побачать тварину – телефонують старості. А староства не придумає, що робити, бо мисливці старості не підпорядковуються. То люди шукають знайомих, аби вирішити це питання. Тобто виходить замкнене коло », – в коментарі для «ЧЕЛАЙН» зазначив Роман Боюн, староста Бірківського старостинського округу та в.о. старости сіл Семенівка та Блистова.

Нещодавно в інтернеті була поширена інформація, що лисиця тероризує село Семенівка, краде птицю і завдає селянам збитків.

Роман Боюн каже, що про таке дізнався з публікацій у пресі. Тож нічого конкретного сказати не може. Натомість підтверджує, що дуже багато людей дійсно звертаються через те, що у двори забігають лисиці.

« У Бірківці, до прикладу, до подвір’я забігли двоє єнотів. Я вже казав, що старостам треба роздавати «цеглинки», які розкидає ветеринарна служба. Це таке щеплення від сказу. Колись ці брикетики з літаків розкидали. Зокрема, й на нашій території наймали літак і по лугах їх розкидали.

Проблема з хижими тваринами справді є, але як вирішити її – точно сказати не можу », – пояснив Роман Боюн.

Ірина Осташко

Фото з Мережі

«Раніше стільки хижаків не було»: села на Чернігівщині потерпають від лисиць

Джерело: cheline.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua