«На ногах були рани, а в них – опариші»: в Чернігові доглядальниця знайшла пенсіонерку в занедбаному стані (Відео)

22 червня 2026 р. 19:20

22 червня 2026 р. 19:20


« Перше, що мені попалося на очі, – це те, в якому жахливому стані вона була. На ногах – рани, глибокі рани, а по ногах повзали опариші»,- Приватна доглядальниця

У такому стані, за словами приватної доглядальниці, вона виявила немолоду жінку в одній із чернігівських багатоповерхівок. Історія набула розголосу 13 червня після допису журналістки Інни Семирод у соціальних мережах. У ньому йшлося про пенсіонерку, яка перебувала сама в квартирі та потребувала невідкладної допомоги.

Жінка, яка знайшла бабусю, погодилася розповісти свою версію подій журналістам на умовах анонімності. Каже, після розголосу почала отримувати погрози та негативні повідомлення в інтернеті.

« До мене звернулася соціальна працівниця Маринець Людмила і запитала, чи є в мене робота. Я їй сказала, що робота в мене є, але я розглядаю варіанти, головне – щоб мені підходив час. Вона сказала, що в неї є робота. Є бабуся, яка учора чи раніше впала і їй потрібна допомога. Тобто я повинна прийти, як вона мені сказала, поміняти підгузок, погодувати»,- Приватна доглядальниця

За словами доглядальниці, перш ніж погодитися на підробіток, вона зв’язалася з родичем пенсіонерки, щоб уточнити подробиці догляду. Про тяжкі рани чи критичний стан жінки, каже, тоді не йшлося. Коли ж вона приїхала до квартири та побачила бабусю, зрозуміла, що ситуація значно серйозніша, ніж їй описували.

« Я до неї підійшла, вона лежала накрита ковдрою, мені потрібно було поміняти їй підгузок, я відкриваю цю ковдру, і найперше, що мені попалося на очі, – це те, в якому жахливому стані вона була. На ногах – рани, глибокі рани, а по ногах повзали опариші, дуже багато, вони були великі, їм не день і не два, бо вони великі. Мені стало дуже погано, тому що такого я не бачила за свої шість років роботи»,- Приватна доглядальниця

Після побаченого жінка зв’язалася з родичем пенсіонерки. Каже, намагалася з’ясувати, чи знав він про стан бабусі та її рани.

« Зідзвонилася з родичем, я його запитала, чому він мені не повідомив про те, у якому стані бабуся, що у неї такі рани. На що він мені відповів, що він щось таке чув, йому щось казали. Я запитала у нього, чи надсилала йому соціальна працівниця фото цих ран, він відповів, що фото не бачив, але вона щось таке йому казала. Він мені каже, що я завтра маю туди поїхати, купити ліки й обробити рани. Я йому сказала, що я не маю права обробляти ці рани, бо ці рани має оглянути лікар-хірург»,- Приватна доглядальниця

За словами доглядальниці, після цієї розмови вона намагалася викликати «швидку допомогу». Однак, каже, медики порадили самостійно обробити рани.

« Я їм зателефонувала і сказала, що я доглядальниця, розповіла всю історію, пояснила ситуацію, вони сказали, що зараз ми дізнаємося. Вона кудись пішла, було дві хвилини тиші, а потім вона повернулася і сказала, щоб я купила ліки, обробила рану. Я відмовилася, оскільки я не медик і не лікар»,- Приватна доглядальниця

Після цього жінка звернулася до журналістки Інни Семирод. Уже 13 червня інформація про стан пенсіонерки з’явилася в соціальних мережах і привернула увагу правоохоронців.

У поліції Чернігівської області журналістам повідомили: про жінку дізналися під час моніторингу соцмереж.

« 13 червня під час моніторингу соціальних мереж поліцейські виявили інформацію про жінку, яка перебуває у власній квартирі в Чернігові та потребує допомоги. Інформацію про подію було зареєстровано. На місце події направлено наряд патрульної поліції та швидку допомогу»

Після прибуття екстрених служб пенсіонерку госпіталізували до лікарні.

Під час підготовки матеріалу ми поспілкувалися з родичем жінки. Він розповів, що проживає не в Чернігові, тому про стан бабусі знав лише зі слів соціальної працівниці.

Також чоловік повідомив, що 12 червня, за день до госпіталізації, до квартири вже викликали «швидку допомогу» після того, як пенсіонерка впала. Однак тоді її до лікарні не забрали.

« Чому швидка приїхала, все це бачила або мала бачити й оглянути. Але замість того щоб госпіталізувати людину в лікарню, вони її поклали на ліжко та поїхали. Чому так? »,- Віктор – родич бабусі

Стосовно фотографій, які поширили в соціальних мережах, родич сказав, що насправді ситуація не така критична, як видається на знімках. За його словами, зараз бабуся перебуває в лікарні, а її стан покращився.

« Воно на фото, звісно, має жахливий вигляд. Але лікарі з цим впорались швидко і там не було таких серйозних прям… гангрени чи щось. Це на фото жахливо, так. Але забрали в лікарню і доволі швидко її полікували там. Нічого там жахливого, з погляду медицини, як виявилося, нема»,- Віктор – родич бабусі

Ми також намагалися поспілкуватися з соціальною працівницею, яка, за словами доглядальниці, опікувалася пенсіонеркою. Однак почувши, що телефонують журналісти, жінка припинила розмову. На повідомлення вона також не відповіла.

У розмові з журналістами сусіди розповіли, що соціальна працівниця приходила до бабусі двічі на тиждень. Водночас перевірити, який саме догляд отримувала жінка, було складно, адже вона проживала сама, а її родичі перебували в іншому місті.

Наразі правоохоронці проводять подальшу перевірку обставин цієї історії.

Журналіст: Таліна Тарасенко

Оператор: Ангеліна Лабута

«На ногах були рани, а в них – опариші»: в Чернігові доглядальниця знайшла пенсіонерку в занедбаному стані (Відео)

Джерело: cheline.com.ua