Кількість обстрілів і постраждалих збільшується: ситуація в Новгород-Сіверському районі

22 червня 2026 р. 20:46

22 червня 2026 р. 20:46


Щоденні ворожі удари по Семенівці, Новгороду-Сіверському та селах району – це нинішня важка реальність.

« І сьогодні був удар «молнією» по Новгороду – по ліцею імені Ушинського. У саму будівлю вона не влучила, кілька метрів не долетіла, але пошкодження є. І двоє працівників зазнали контузій.

І по Семенівці щодня росіяни гатять «молніями», «геранями», звичайними FPV дронами, іноді «ланцетами», «ждуни» дуже часто сідають на дорозі. Тобто ситуація доволі складна », – в коментарі для «ЧЕЛАЙН» зазначив Олександр Селіверстов, начальник Новогород-Сіверської РВА.

Складна безпекова ситуація спонукає людей покидати домівки. Щоправда, суттєва кількість охочих виїхала ще раніше.

« Минулого тижня з району евакуювалися 24 людини. А від початку місяця виїхали 79 людей, зокрема 9 дітей: із Новгород-Сіверської громади 33 людини і 46 – із Семенівської. Безпекова ситуація ускладнюється, люди виїжджають і будуть виїжджати. Оце нині людей ще тримають городи. Водночас уже закінчився навчальний рік і люди виїжджають, бо хочуть відправити дітей в інші навчальні заклади. Особливо це стосується Новгорода-Сіверського.  Батьки шукають для дітей більш безпечні умови », – сказав Олександр Селіверстов.

Безпекова ситуація головним чином погіршується через розвиток безпілотних систем.

« Раніше вони використовували більш важкі дрони. Але вони коштують дорого. Комплектація «герані», наскільки я знаю, стартує від 30 тисяч доларів. Натомість «молнія» обходиться від 2 до 5 тисяч доларів. І цей дешевший безпілотник вони використовують активно. А звичайні FPV дрони взагалі масово. Палять з їхньою допомогою автівки. У Семенівці це масово відбувається. І по всій прикордонній смузі. Нині на відстані 20 кілометрів від кордону практично нереально проїхати автівкою. Дуже це складно, бо багато уражень.

І схоже, що ситуація погіршуватиметься. Адже вони взяли напрямок на знищення всього цивільного. Б’ють куди завгодно », – пояснив начальник Новгород-Сіверської РВА.

Унаслідок частих атак, на жаль, зростає кількість постраждалих людей.

« За минулий тиждень був один постраждалий. Від початку місяця – 5 постраждалих і один загиблий, і сьогодні ще двоє постраждалих додалося. А від початку року 43 постраждалих. На жаль, кількість зростає. У нас торік, здається, приблизно 16 постраждалих було. А нині вже 43 », – повідомив Олександр Селіверстов.

Ірина Осташко

Фото з Мережі

Кількість обстрілів і постраждалих збільшується: ситуація в Новгород-Сіверському районі

Джерело: cheline.com.ua