У чернігівських лісах висадили кедри

24 червня 2026 р. 13:37

24 червня 2026 р. 13:37


У чернігівських лісах висадили кедри. Фото ілюстративне

Тисяча з гаком молодих кедрів уже росте в городнянських лісах . Кедри дуже-дуже молоді. Чотири  рочки. Для кедрової сосни це ніщо. 15-20 сантиметрів висотою.

— Сосна кедрова сибірська, — уточнює Максим ЛЕВКОВСЬКИЙ, заступник директора Городнянського надлісництва.

Тисячу двісті саджанців висадили на ділянці 1,3 гектара  в Невклянському лісництві. Ще восени. Трусились над кожним, адже сосна кедрова ще тільки в нас.

— Пережили кедри зиму в лісі? Було холодно…

— У Сибіру холодніше. Звичайно пережили. Кедри нашої зими не бояться.

Саджали між такими ж молодими ялинками. Два ряди  ялини, один  кедра. І не суцільний ряд, через дві ялини третім кедр.

Кедрові саджанці лісництву «за так» передав Микола БАГА, викладач Сновського вищого професійного училища лісового господарства.

— Кедрова сосна росте повільно. Не кожне лісництво візьметься, — пояснює Микола Іванович. — А для мене це хобі. Насіння кедра сибірського мені привіз років п’ять тому з Ханти-Мансійської області наш сновський, який там живе, — каже Микола Іванович. — Росли в мене вдома. Але на 10 сотках багато не виростиш. Пропонував лісництвам. Мають право вирощувати до 15 відсотків інших дерев, крім основної породи, районованої. Взялися на Городнянщині.

Джерело : "Вісник Ч", авторка Олена ГОБАНОВА

"Час Чернігівський" писав про таке:

Ще більше інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

У чернігівських лісах висадили кедри

Джерело: cntime.cn.ua