вологість:
тиск:
вітер:
Розважатися на плоту можна, а рибалити – ні: у громаді на Чернігівщині є особливе місце відпочинку
На території Іржавецького старостинського округу є унікальна водойма й урочище під назвою Окіп. І ми навіть розповідали, як кілька років тому відбувалося зариблення.
Між тим, нині ловити рибу тут не можна. Сергій Сирота, староста Іржавецького старостинського округу, днями через соцмережу звертався до місцевих жителів із проханням утриматися від риболовлі.
« Ми дозволили вилов з умовою, щоб рибалки відпускали коропа. Адже ця риба вже чотири роки живе і на п’ятий рік буде нереститися. Тобто до цього часу залишилося трішечки, але є частина жадібних людей, і наш короп, який досяг зрілості, опинився під загрозою. Тому вирішили заборонити риболовлю взагалі. Але ж офіційно ми цього зробити не можемо, бо це дуже складний процес. Скоріше це моральна заборона. І люди погоджуються », – прокоментував «ЧЕЛАЙН» староста.
За його словами, п’ять років тому на цьому місці було болото, то водойму відновили, зарибнили.
« Тепер начебто маємо моральне право встановлювати правила. У 2022 році була підірвана труба, і територія площею 21 гектар взагалі була без води. Хіба подекуди по коліна залишилося. А рибу електровудками вибили та сітками витягали. І така історія була до 2023 року. Орендар, який орендував ту територію, втік.
А потім, у 2023 році, ми відновили все. І поступово вода піднялася, зараз вона – на максимальному рівні », – розповів Сергій Сирота.
Зариблення водойми здійснювалося з наміром виготовляти рибні смаколики для ЗСУ.
« Пробували засолювати рибу. І три рази – минулого й позаминулого року – виловлювали, коптили її й упаковували за допомогою вакууматора. І потім відправляли посилками нашим захисникам. Плануємо це дуже скоро повторити. Але ж це не у великих об’ємах. Консервів не робимо, бо риба ще мала. І акцент у нас на товстолобика, бо ця риба в таких водоймах не відновлюється, і її треба поступово виловлювати », – зауважив староста.
Урочище «Окіп» – це також надзвичайно красива зона відпочинку, яка облаштована та розвивається.
« Цьогоріч зробили там імпровізовану барну стійку. За неї людина сідає над таким обривом невеличким і перед нею відкривається картина Окопу. А поруч – місце годування пари лебедів, яка там живе. Гойдалки там цікаві поробили для людей різних вікових груп. Ще завезли дошки і плануємо дещо зробити. Приємне місце відпочинку, яке користується популярністю .
А торік спробували на плоту відзначати д ень народження. На пл і т ставиться або бензиновий двигун, або електричний. І на цей пліт можуть сісти 10-12 людей. Посередині стіл ставлять і пливуть на середину озера, відпочивають. Цього року вже популярною стала така розвага », – розповів Сергій Сирота.
Натомість офіційного дозволу купатися немає. Бо міська рада не дає дозволу, оскільки місце не облаштоване для купання, немає рятувального поста, берег не обстежений водолазами. Немає сертифікованих рятувальних засобів. Тож хто купається, робить це під свою відповідальність.
Ірина Осташко
Фото – Марина Вітик
Джерело: cheline.com.ua
Новини рубріки
Гарячий подих літа: на Чернігівщину суне африканська спека
26 червня 2026 р. 08:24
Зранку ворожий БпЛА «молнія» атакував житлові будинки на Чернігівщині (Фото)
26 червня 2026 р. 07:55
27 жителів Чернігівщини отримали державні нагороди до Дня Конституції (Відео)
26 червня 2026 р. 07:55