У Гданську підписали важливу угоду для Чернігівщини: про що йдеться

26 червня 2026 р. 11:10

26 червня 2026 р. 11:10


Костянтин Мегем і Дірк Депре

Сьогодні у Гданську стартувала Конференція з питань відновлення України. Делегацію очолює Прем'єрка-чернігівка Юлія Свириденко .

На Конференції працює сильна делегація від Чернігівщини, стверджує начальник ОВА В'ячеслав Чаус . Область представляє голова обласної ради Олена Дмитренко, перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем, представники Бобровицької, Менської, Ніжинської, Новгород-Сіверської, Семенівської та Чернігівської громад, Департаменту економрозвитку ОДА, Агенції регіонального розвитку області.

У Гданську підписали важливу угоду для Чернігівщини: про що йдеться

Зміст документу стосується співпраці у відновленні та розвитку ключових галузей. Передусім – в освіті та медицині. Йдеться про реалізацію 13 пріоритетних проєктів з відновлення. Обсяг фінансування – майже 20 млн євро.

Також очільник області повідомив, що Ніжинська громада вже уклала угоду про співпрацю з латвійським містом Ропажі, а Чернігівська  – підписала Лист про наміри щодо партнерства з бельгійським муніципалітетом Грімберген.

"Наша делегація продовжує працювати на Ukraine Recovery Conference 2026. На полях конференції область презентує понад 20 інвестиційних та відновлювальних проєктів у сферах медицини, освіти, енергетики, критичної інфраструктури, промисловості, агросектору та розвитку громад", - зауважив Чаус.

"Час Чернігівський" писав про таке: Премʼєрка не має польських орденів: чернігівка поїде до Гданська налагоджувати відносини між державами

Схожі новини

У Гданську підписали важливу угоду для Чернігівщини: про що йдеться

Джерело: cntime.cn.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua