На Чернігівщині відкриють ДНК-лабораторію для ідентифікації загиблих після повернення тіл в Україну (Відео)

26 червня 2026 р. 18:39

26 червня 2026 р. 18:39


На Чернігівщині планують відкрити повнопрофільну ДНК-лабораторію для ідентифікації загиблих. Вона працюватиме на базі Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС. Про це під час візиту до Чернігова повідомив заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко.

«На базі науково-дослідного експертно-криміналістичного центру планується відкриття криміналістичної лабораторії, що займається безпосередньо виведенням ДНК-профілів із кісткового матеріалу, з біологічного матеріалу тіл, які надходять по репатріації»,- Леонід Тимченко – заступник міністра внутрішніх справ України

За словами Леоніда Тимченка, до повномасштабного вторгнення в Україні працювали лише кілька таких лабораторій. Нині їх налічується понад двадцять. До цього часу Чернігівщина залишалася одним із небагатьох регіонів, де повнопрофільної лабораторії не було.

« Для порівняння, наприклад, на початку 2022 року на території України таких лабораторій усього було до 5. На початку 2026 року таких лабораторій було понад 20. Один з останніх регіонів, на території якого не було повнопрофільної лабораторії, це саме Чернігівщина»,- Леонід Тимченко – заступник міністра внутрішніх справ України

У лабораторії проводитимуть дослідження кісткового й іншого біологічного матеріалу для встановлення ДНК-профілів. Такі дослідження використовують, зокрема, для ідентифікації тіл загиблих.

За інформацією МВС, такі лабораторії мають працювати в кожній області. Це пов’язано з тим, що після репатріації тіла розподіляють між регіонами для проведення експертиз.

«Такі лабораторії мають бути на території кожного регіону, тому що тіла, ті, які надходять по репатріації, або ж ті, які надходять із лінії бойового зіткнення, їх безпосередньо розподіляють по тих регіонах, куди вони надходять, або щоб розвантажити найбільш завантажені регіони, тіла розподіляють по всій Україні»,- Леонід Тимченко – заступник міністра внутрішніх справ України

Як повідомив заступник міністра, тіла після репатріації надходять і до Чернігівської області. Найбільше навантаження мають прикордонні та прифронтові регіони, однак Чернігівщина також бере участь у цьому процесі.

«Зрозуміло, що в Чернігівській області тіла також надходять саме по репатріації. По лінії зіткнень найбільше тіл надходить, звісно, з Сумської, Харківської, Херсонської областей, Запорізької, Дніпропетровської. Але в Чернігівській області також велике навантаження, і тіла, які знаходяться тут, саме по репатріації»,- Леонід Тимченко – заступник міністра внутрішніх справ України

За словами Леоніда Тимченка, зараз у середньому один процес репатріації між Україною та росією відбувається щомісяця.

Після відкриття лабораторії дослідження ДНК-профілів проводитимуть безпосередньо на базі Чернігівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру.

Журналіст: Таліна Тарасенко

Оператор: Ангеліна Лабута

На Чернігівщині відкриють ДНК-лабораторію для ідентифікації загиблих після повернення тіл в Україну (Відео)

Джерело: cheline.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua