вологість:
тиск:
вітер:
Назвали Мирославом, щоб настав мир: як в обласній дитячій лікарні виходжують дітей-«поспішайок»
Лікарка Надія Кіпа обережно оглядає передчано народжену дитину в новому інкубаторі
Лікарка Надія Кіпа обережно оглядає передчасно народжену дитину в новому інкубаторі інтенсивної терапії, який нещодавно передали благодійники (БФ "Синьо-жовтий хрест" та Blau-Gelbes Kreuz) чернігівській обласній дитячій лікарні . Хлопчик потрапив з вагою близько кілограма. Але вже стрімко набирає вагу. Все йде за планом.
Надія Кіпа, лікарка:
Зараз такі умови, що діти набагато краще можуть їсти, набирати вагу і з мамою краще лікування. Мирослав за кілька тижнів набере вагу і будемо відправляти додому під контроль і будуть приїздити лише на перевірку.
В обласній дитячій лікарні вже декілька інкубаторів інтенсивної терапії. Цей – один з найсучасніших у світі і має свої переваги.
Ми не викладаємо дитину, вона не втрачає тепло, контролюємо температуру, виводиться все на екран. Зважувати - ми не турбуємо, можна підводити кисень.
Мама хлопчика вдячна медикам. Це її третя дитина. Не очікувала, що народить сина передчасно. Але зараз він під наглядом і хвилювання минуло.
Ліза, мама:
Хочеться, щоб вже настав мир, тому назвали Мирослав. Дуже сильно хвилювалася, але за цей час він стрімко набирає вагу і стає краще. Все буде добре. Все подобається, чудове піклування про дитину.
На Чернігівщині за рік передчасно народжуються десятки дітей, які згодом потрапляють у дбайливі руки медиків. Особливо гостро це відчувається під час великої війни, адже ледь не щодня вагітні жінки переживають стрес. Щоб виходити недоношених дітей, потребує чималих зусиль і якісного обладнання.
Зоя Пушкар лікарка:
Найменшу дитинку, яку виходили у нашому відділенні інтенсивної терапії новонароджених – це була дівчника 550 грамів. Вона виходжувалася тривалий час, мала серйозні проблеми зі здоровям і певний час була транспортована у Київ в Охматдит. Потім була виписана додому. Зараз дівчинка ходить до школи, немає проблем в спілкуванні у фізичному чи іншому розвитку.
Наразі у фойє лікарні за ініціативи гуманітарної агенції ZDOROVI розміщена виставка «Перший подих» польської фотохудожниці Агати Гжибовської, яка зафіксувала перші дні життя передчасно народжених дітей у Київському перинатальному центрі. Мета – привернути увагу до порятунку таких діток.
Тетяна Лебедєва директорка лікарні:
Це найбільш чутлива, щемлива категорія пацієнтів, які потребують підтримки всього суспільства. Особливо зараз багато пологів передчасних через хронічний стрес - це відзначають акушери-гінекологи, що саме під час тривог, обстрілів починається позапланова родова діяльність.
В дитячій лікарні мають великий досвід виходжувати передчасно народжених дітей. Навіть у критичний час у 22 році на початку великої війни без електрики медики врятували одного з маленьких пацієнтів, зігріваючи теплом свого тіла.
Автори : журналіст Юрій Михуля, оператор Петро Ярмоленко
"Час Чернігівський" писав про таке:
- В Канаді повірили і оцінили: на Чернігівщині завершують ремонт особливих укриттів
- Мріяли 20 років: в дитячій лікарні зробили першу операцію в новій операційній
- Війна позначається на здоров’ї дітей: чим занепокоєні педіатри Чернігівщини
Схожі новини
Джерело: cntime.cn.ua
Новини рубріки
На Чернігівщині лісовий велетень неочікувано подарував фотографу унікальні кадри (Фото)
28 червня 2026 р. 14:20
Трагічна звістка про загибель воїна надійшла у громаду на Чернігівщині
28 червня 2026 р. 14:20
Поранені люди, пошкоджено школу та будинки: наслідки атаки "гераней" на Чернігів
28 червня 2026 р. 13:47