Назвали Мирославом, щоб настав мир: як в обласній дитячій лікарні виходжують дітей-«поспішайок»

28 червня 2026 р. 16:18

28 червня 2026 р. 16:18


Лікарка Надія Кіпа обережно оглядає передчано народжену дитину в новому інкубаторі

Лікарка Надія Кіпа обережно оглядає передчасно народжену дитину в новому інкубаторі інтенсивної терапії, який нещодавно передали благодійники (БФ "Синьо-жовтий хрест" та Blau-Gelbes Kreuz) чернігівській обласній дитячій лікарні . Хлопчик потрапив з вагою близько кілограма. Але вже стрімко набирає вагу. Все йде за планом.

Надія Кіпа, лікарка:

Зараз такі умови, що діти набагато краще можуть їсти, набирати вагу і з мамою краще лікування. Мирослав за кілька тижнів набере вагу і будемо відправляти додому під контроль і будуть приїздити лише на перевірку.

В обласній дитячій лікарні вже декілька інкубаторів інтенсивної терапії. Цей – один з найсучасніших у світі і має свої переваги.

Ми не викладаємо дитину, вона не втрачає тепло, контролюємо температуру, виводиться все на екран. Зважувати - ми не турбуємо, можна підводити кисень.

Мама хлопчика вдячна медикам. Це її третя дитина. Не очікувала, що народить сина передчасно. Але зараз він під наглядом і хвилювання минуло.

Ліза

Ліза, мама:

Хочеться, щоб вже настав мир, тому назвали Мирослав. Дуже сильно хвилювалася, але за цей час він стрімко набирає вагу і стає краще. Все буде добре. Все подобається, чудове піклування про дитину.

На Чернігівщині за рік передчасно народжуються десятки дітей, які згодом потрапляють у дбайливі руки медиків. Особливо гостро це відчувається під час великої війни, адже ледь не щодня вагітні жінки переживають стрес. Щоб виходити недоношених дітей, потребує чималих зусиль і якісного обладнання.

Зоя Пушкар

Зоя Пушкар лікарка:

Найменшу дитинку, яку виходили у нашому відділенні інтенсивної терапії новонароджених – це була дівчника 550 грамів. Вона виходжувалася тривалий час, мала серйозні проблеми зі здоровям і певний час була транспортована у Київ в Охматдит. Потім була виписана додому. Зараз дівчинка ходить до школи, немає проблем в спілкуванні у фізичному чи іншому розвитку.

Наразі у фойє лікарні за ініціативи гуманітарної агенції ZDOROVI розміщена виставка «Перший подих» польської фотохудожниці Агати Гжибовської, яка зафіксувала перші дні життя передчасно народжених дітей у Київському перинатальному центрі. Мета – привернути увагу до порятунку таких діток.

Тетяна Лебедєва

Тетяна Лебедєва  директорка лікарні:

Це найбільш чутлива, щемлива категорія пацієнтів, які потребують підтримки всього суспільства. Особливо зараз багато пологів передчасних через хронічний стрес - це відзначають акушери-гінекологи, що саме під час тривог, обстрілів починається позапланова родова діяльність.

В дитячій лікарні мають великий досвід виходжувати передчасно народжених дітей. Навіть у критичний час у 22 році на початку великої війни без електрики медики врятували одного з маленьких пацієнтів, зігріваючи теплом свого тіла.

Автори : журналіст Юрій Михуля, оператор Петро Ярмоленко

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Назвали Мирославом, щоб настав мир: як в обласній дитячій лікарні виходжують дітей-«поспішайок»

Джерело: cntime.cn.ua