вологість:
тиск:
вітер:
Азербайджан розпочав "антитерористичну операцію" у Нагірному Карабасі: деталі та відео
Влада Азербайджану у вівторок, 19 вересня, заявила про початок так званих "антитерористичних заходів локального характеру" в Нагірному Карабасі. Країна повідомляє, що застосувала високоточну зброю. Місцеві жителі поділяють про звуки вибухів.
Про це повідомили на сайті Міністерства оборони країни. Відомство зазначає, що неодноразово нагадувало, що присутність в Нагірному Карабасі збройних сил Вірменії є джерелом серйозної загрози миру та стабільності в регіоні.
"З метою забезпечення положень Тристоронньої заяви, припинення широкомасштабних провокацій у Карабаському економічному районі, роззброєння та виведення формувань збройних сил Вірменії з наших територій, нейтралізації їхньої військової інфраструктури, гарантування безпеки мирного населення, що повернулося на звільнені від окупації території, цивільних службовців, залучених до будівельно-відновлювальних робіт, та наших військовослужбовців, а також відновлення конституційного ладу Азербайджанської Республіки, у регіоні розпочато антитерористичні заходи локального характеру", - йдеться у повідомленні.
Відомо, що у Нагірному Карабасі лунають сирени повітряної тривоги та чути вибухи. За інформацією мешканців, зв'язок у районі Степанакерта (вважається столицею і містом державного значення невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки) працює з перебоями, над містом літають безпілотники.
За повідомленнями місцевих ЗМІ, Азербайджан закрив повітряний простір для російських військових літаків. Як наслідок, російські військові літаки, які перевозили військові вантажі з Вірменії до рф, були змушені пролетіти над Іраном і Каспійським морем на шляху до Ростова.
До слова, у Міністерстві закордонних справ Азербайджану заявили, що єдиним шляхом до миру в регіоні є повне виведення вірменських військових із Карабаху. А також розпуск режиму в Степанакерті.
І Вірменія, й Азербайджан вважають Нагірний Карабах своєю територією. У 1991 році карабаські вірмени проголосили незалежність, розпочалася війна, яка тривала до 1994 року. Укладене перемир’я знову порушили у 2020 році, коли Азербайджан захопив території. Припинили бойові дії після втручання Кремля - союзника Вірменії по ОДКБ.
З Нагірного Карабаху тоді виїхали етнічні вірмени, що населяли регіон. Держави уклали тристоронній документ про припинення війни, умовою якого було те, що у Нагірному Карабаху п'ять років залишатимуться російські миротворці .
Але у 2022 році, скориставшись тим, що росія сконцентрована на війні в Україні, Азербайджан відновив бойові дії й досягнув значного успіху. Баку встановив контроль над частиною спірних територій. Країни домовилися, що в Нагірному Карабаху залишаться російські миротворці, а Вірменія свої сили виведе. У травні 2023 року влада Вірменії заявила, що може визнати Нагірний Карабах частиною Азербайджану , проте цього так і не сталося.
Нагірний Карабах на карті
Джерело: informator.ua (Економіка)
Новини рубріки
Біткоїну загрожує відкат після стрімкого зростання
15 січня 2025 р. 03:51
Нафтовий бізнес РФ в Арктиці зазнає проблем через останні санкції США - Reuters
15 січня 2025 р. 03:48
Розсекречено недорогий сімейний кросовер від Huawei з витратою 0,8 л на 100 км (фото)
15 січня 2025 р. 02:30