Приведення інфляції до цілі 5% за три роки. НБУ переглянув засади грошово-кредитної політики

12 вересня 2024 р. 15:57

12 вересня 2024 р. 15:57


За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!

Деталі

  • Такий формат вирізнятиме поточний режим від повноцінного інфляційного таргетування, який діяв до повномасштабного вторгнення, коли горизонт повернення інфляції до цілі становив 9-18 місяців.
  • Для забезпечення цінової стабільності НБУ використовуватиме комбінацію інструментів процентної і валютно-курсової політики, валютних обмежень та інших інструментів, йдеться у повідомленні.
  • Зокрема, планується продовжити роботу зі збільшення дієвості каналів монетарної трансмісії для посилення ролі облікової ставки як інструменту монетарної політики.
  • НБУ також поступово помʼякшуватиме валютні обмеження та дотримуватиметься принципів керованої гнучкості обмінного курсу гривні.
  • Поступове посилення звʼязку обмінного курсу з ринковою конʼюнктурою дасть змогу посилити роль обмінного курсу як поглинача шоків, поліпшить усвідомлення валютних ризиків та сприятиме підвищенню адаптивності української економіки до внутрішніх та зовнішніх змін, зазначив НБУ.
  • Нацбанк також обіцяє сприяти збереженню реальних процентних ставок за строковими гривневими інструментами, зокрема депозитами, на достатньо високому рівні, щоб захистити гривневі доходи населення від інфляції.
  • НБУ та уряд підтримуватимуть тісну взаємодію для сприяння залученню зовнішнього фінансування та запровадження реформ в Україні, йдеться у повідомленні.

Контекст

Попередні Основні засади грошово-кредитної політики були затверджені 15 квітня 2022 року. НБУ заявляє, що дали змогу подолати перші шоки повномасштабного вторгнення РФ, забезпечити макрофінансову стійкість, безперебійну роботу банківської системи та критичної фінансової інфраструктури.

Крім того, вони стали основною рішень, що сприяли розвитку банківського та небанківського секторів, зниженню економічної невизначеності та збереженню довіри до гривні, наголосив регулятор.

Водночас в НБУ заявили, що після поступової адаптації макрофінансових умов до воєнного стану доцільним є оновлення Основних засад для посилення розуміння та збереження послідовності монетарної політики НБУ, а також зменшення економічної невизначеності.

Приведення інфляції до цілі 5% за три роки. НБУ переглянув засади грошово-кредитної політики

Джерело: forbes.ua (Новини)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua