Київ
вологість:
тиск:
вітер:
Погода на 10 днів від
sinoptik.ua
Не тільки паспорт: які послуги недоступні без військового квитка
Без військового квитка чи тимчасового посвідчення військовозобов’язаного громадяни не можуть отримати цілу низку адміністративних послуг. Зокрема, військовий квиток потрібен для працевлаштування та вступу у заклади освіти.
Про це
пише
Новини.Live.
Під час дії воєнного стану для військовозобов’язаних громадян ключовим документом стає військовий квиток (чи тимчасове посвідчення військовозобов’язаного).
Без військово-облікового документу військовозобов’язаний громадянин, зокрема, не зможе отримати паспорт.
Крім того, військовозобов’язані громадяни, які не мають військово-облікового документу, не зможуть отримати низку інших адміністративних послуг.
Серед них:
- вступ до закладів освіти;
- працевлаштування;
- реєстрація шлюбу;
- встановлення інвалідності через МСЕК.
Нагадаємо, за втрату військового квитка військовослужбовець
несе адміністративну відповідальність
.
Так, за умисно зіпсований або недбало збережений військовий квиток, що спричинило його втрату, військовослужбовець (військовозобов'язаний, резервіст) несе адміністративну відповідальність. За таке порушення ст. 211 КупАП передбачено штраф у розмірі від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 грн). При повторному правопорушенні протягом року чи його вчиненні в особливий період сума штрафу складає від 50 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн).
Джерело: finance.ua