вологість:
тиск:
вітер:
Уряд схвалив законопроєкт, який замінить МСЕКи командами лікарів-практиків із 1 січня
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Оформлюйте передзамовлення та будьте першими, хто отримає два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- Документ розробили у Міністерстві охорони здоров’я спільно з пацієнтськими організаціями та експертами.
- Замість поняття «медико-соціальна експертиза» документ вводить термін «оцінювання повсякденного функціонування особи».
- Згідно із законопроєктом, з 1 січня 2025 року замість МСЕКів запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, які складатимуться з практикуючих лікарів. Ці команди працюватимуть у багатопрофільних крупних медичних закладах, де вже працюють мультидисциплінарні реабілітаційні команди.
- Нова система буде цифровізованою. Лікуючий лікар зможе скерувати в електронному вигляді справу для оцінювання, а результати оцінювання автоматично потраплятимуть в Єдину інформаційну систему соціальної сфери для подальших кроків з реабілітації, оцінювання працездатності та, в разі потреби, призначення державних виплат.
- Очікується, що цифровізація запобігатиме корупції та іншим зловживанням. Лікарі до моменту оцінювання не знатимуть імені пацієнта, а пацієнт – імен лікарів, які оцінюватимуть його функціональність.
- Законопроєкт передбачає ще цілу низку змін, зокрема, не буде необхідності в лікарсько-консультативних комісіях (ЛКК). Направляти на оцінювання зможуть лікуючі лікарі, а військовослужбовців — лікарі ВЛК на підставі чітких критеріїв за допомогою електронної системи.
- До процесу оцінювання людина зможе залучити свого повноважного представника, наприклад лікаря, який зможе пояснити справу пацієнта.
- Проєктом визначено, які лікарі мають право проводити оцінювання, а які – ні, ще передбачено механізми оскарження рішень команд.
- Фінансуватиметься нова система оцінювання через НСЗУ.
Контекст
Президент Володимир Зеленський 22 жовтня провів засідання РНБО , на якому розглядалася ситуація з МСЕК і зловживаннями посадовими особами при наданні статуса інвалідності. За результатами засідання президент видав указ, що передбачає ліквідацію МСЕК, і доручив премʼєр-міністру розв’язати проблему на рівні центральних органів виконавчої влади. Після засідання РНБО генпрокурор Андрій Костін подав у відставку .
За матеріалами СБУ, у 2024 році про підозру повідомлено 64 посадовцям МСЕК , скасовано понад 4000 висновків про інвалідність, виданих на підставі фіктивних документів.
Міністерство охорони здоровʼя передало функції центральної МСЕК Українському державному науково-дослідному інституту медико-соціальних проблем інвалідності у Дніпрі.
Система МСЕК складається з закладів центрального та регіонального рівня. МОЗ утворює лише Центральну МСЕК, яка здійснює організаційно-методичні функції. Регіональна ж вертикаль включає 328 МСЕК, із них 25 обласних бюро та понад 300 центрально-міських та міжрайонних комісій.
Джерело: forbes.ua (Новини)Новини рубріки
«Клуб білого бізнесу»: закон про підтримку доброчесних платників податків починає діяти
01 листопада 2024 р. 18:02
День фінансів: економічний прогноз на 2025, заміна банкнот, оцінка ділової активності
01 листопада 2024 р. 18:02
Пасажирський напрям «Укрзалізниці» очолив керівник КЕВРЗ Олег Головащенко
01 листопада 2024 р. 17:43