вологість:
тиск:
вітер:
Дефіцит електроенергії взимку: що прогнозує МВФ для України
- МВФ прогнозує піковий дефіцит електроенергії в Україні взимку 2024-2025 років на рівні 3-4 гігават, з меншою чутливістю для комунальних установ.
- Одним із рішень для покриття дефіциту є імпорт з Європи, але існує технологічне обмеження на обсяг імпорту до 2-2,1 гігавата.
- Критичні сектори, такі як охорона здоров'я та оборона, будуть більш резистентними до дефіциту, а європейські країни можуть постачати додаткову "зелену" енергію.
- Показники дефіциту можуть змінюватися залежно від погодних умов, попиту та ремонтних робіт, і вплив на економіку поки важко визначити.
МВФ оцінив, яким може бути дефіцит електроенергії цієї зими для українців. Загалом, піковий дефіцит взимку 2024-2025 років може сягати 3-4 гігават, втім, комунальні установи відчуватимуть його менше.
Яким буде дефіцит електроенергії
За словами голови місії МВФ в Україні Тревора Лессарда, найбільш важливі сектори, як-от охорона здоров’я та оборона, будуть більш резистентними до дефіциту електрики. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на його інтерв'ю виданню "Інтерфакс-Україна" .
Він зазначив, що показники дефіциту можуть змінюватися залежно від погодних умов, попиту, а також від монтажних і ремонтних робіт.
Крім того, зараз складно визначити, як дефіцит електроенергії вплине на українську економіку. Це залежить не лише від наявних генеруючих потужностей та можливостей імпорту, а й від попиту на електроенергію.
Голова місії МВФ в Україні
Це одне з питань, яке буде дуже складно вирішити, і саме тому ви бачите багато коментаторів, які турбуються про зиму: якщо існує дефіцит електроенергії, цей дефіцит має бути розподілений на всю економіку, і він, ймовірно, не буде розподілений рівномірно.
Представник МВФ нагадав, що українська влада раніше заявляла про пріоритет для критичних секторів у разі дефіциту електроенергії.
Що буде з імпортом
Лессард також зазначив, що одним із рішень для покриття дефіциту електроенергії в Україні є імпорт із Європи. Однак Україна має технологічне обмеження на обсяг імпортованої енергії.
Зауважте! За його словами, максимальна потужність імпорту зараз становить 2-2,1 гігавата. Цей обсяг споживання не є суттєвим для східноєвропейських економік.
При цьому європейські країни мають додаткові резерви, включаючи нову "зелену" енергію, яку можна буде постачати в мережу.
Джерело: 24tv.ua (Економіка)Новини рубріки
НБУ уточнив вимоги до роботи тимчасової адміністрації у небанках
05 листопада 2024 р. 15:31
У «е-Підприємець» анонсували 5 нових послуг
05 листопада 2024 р. 15:31
У Google відреагували на публікацію оновлених карт з обороною України
05 листопада 2024 р. 15:28